ДОСЕГА НЕ сте го виделе! Ова е синот на Дино Мерлин, тој има многу ЧУДНО ИМЕ, но затоа изгледа НЕВЕРОЈАТНО (ФОТО)

15 ноември, 2020
дин

Познатиот пејач Дино Мерлин има две деца, ќерката Наида и синот Хамза, кои ретко ги гледаме во јавноста.

Тие никогаш не сакале да поминуваат низ медиумите со нивниот татко.

Хамза Дервишалидовиќ има 28 години, се школувал во Берлин, а студирал менаџмент и политички науки во Истанбул.

Иако не е пред камерите, Хамза е меѓу тимот на луѓе кои учествуваат во сите проекти што се однесуваат на неговиот татко. Она што е секако интересно е колку е добар кон неговиот татко.

Дино е горд на своите деца, а за својата ќерка секогаш истакнуваше колку е многу скромна, за разлика од неговиот син, кој уште од мали нозе имаше списоци за нарачки за својот татко.

Наида се роди кога ја започнав мојата кариера и како дете доживеа сè – од сиромаштија до, метафорички кажано, „кавијар и шампањ“. Се навикна на скромен живот, па нејзиниот одговор на моето прашање – што да и донесам од Париз или Њујорк секогаш беше: „Тато, благодарам, имам сè, само дојди дома што побрзо“ – вели Дино во едно интервју, иако беше познат дека не сака да открива многу за своето семејство.

  • Не ја интересираат материјалните работи, за разлика од нејзиниот помлад брат. Кога се роди Хамза, веќе немавме никакви егзистенцијални проблеми и тој се навикна да му дававме се што сакаше. Кога ќе го прашам што му треба, тој не чека да ја завршам реченицата, тој веќе има список со порачки – истакна популарниот пејач.

Пред неколку месеци наследникот на Мерлин Хамза и снаата Табаковиќ Дервишалидовиќ добија син, кого го нарекоа Незир. Момчето го добило името по неговиот прадедо Незир, татко на сопругата на Дино Мерлин. Дино и неговата сопруга Амела се пресреќни поради нивниот прв внук, како и ќерката Наида која стана тетка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit