7 видови на одмор кои ни се потребни на сите!

19 декември, 2020
posao7


Видови одмори

Во својата работа, д-р. Далтон-Смит идентификуваше седум видови одмори што им се потребни на сите, а тоа се:

1. Креативен: Вид што ве инспирира и мотивира.

2. Ментален: Кога ќе го замолчите умот и ќе се фокусирате на она што навистина е важно.

3. Физички: Одмор што ги ослободува вашите мускули и напнатост и ви помага да го подобрите спиењето.

24sata

4. Социјален: Поминете време на врските што ги негувате и со луѓето кои ви го подобруваат животот.

5. Емоционален: Способност да ги искажете вашите најдлабоки чувства и да го разбудите вашето вистинско јас.

6. Сензорен: Ви овозможува да се одморите од бучавата во позадина, вклучувајќи негативен монолог и дигитални уреди.

7. Духовен: Се чувствувате како дел од нешто поголемо, имате чувство на припадност и соодветност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris