БОГАТСТВО МУ ПАДНА ОД НЕБОТО! Нема да верувате како овој човек заработи 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА преку ноќ (ФОТО)

19 ноември, 2020
1602147387pomozimo-baki-pre-zime-fotorina1

За живот заработувал правејќи ковчези, а потоа одеднаш едно попладне голем камен му се пробил низ покривот и влетал во дневната соба.

Индонезиецот Џошуа Хутагалунг стана милионер откако метеорит вреден скоро два милиони долари паднал врз неговата куќа, го пробил покривот и потонал во земјата.

Триесет и тригодишен столар правел ковчег во дворот на својата куќа во Суматра во август кога „вселенскиот камен“ паднал врз неговиот дом и го пробил покривот.

„Беше заглушувачко, а делови од куќата се тресеа. Кога отидов да видам што се случи, забележав дека се пробиени дел од покривот и стреата “, се присетува Хутагалунг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi