ЧОВЕК НАМЕРНО ГО ОСТАВА КЛУЧОТ ПОД ТЕПИХ: Пред да помислите дека е целосно луд, погледнете го ова!

13 ноември, 2020
чоцек

Добродушниот Канаѓанец го сними видеото додека стоеше на неговата патека, спакувајќи мистерија и инспирација во него.
Видеото во кое еден млад човек намерно им остава клуч под тепих стана хит на ТикТок со повеќе од 15,7 милиони прегледи и 20 000 коментари.

Во видеото Канаѓанецот Алекс Бирон објаснува зошто се решил на овој необичен потег. „Се прашувате зошто би го сторил тоа. Нема ли некој да ми влезе во куќата тогаш? Всушност, има многу кражби во оваа област. На секои шест месеци до една година забележувам дека клучот го нема, што значи дека луѓето се обидуваат. Но, има улов. Ова не е клучот за мојата куќа. Тука не отклучува ништо. Ако разбојникот го најде клучот, ќе доживее момент на радост кога ќе помисли дека ќе влезе, но исто така и разочарување кога ќе сфати дека нема да влезе.И се надевам дека тоа ќе го доведе до моментот кога ќе размисли што прави со својот живот и можеби ќе се промени.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi