ЦИА ОБЈАВИ ЦРТЕЖИ И ПРАША: „Дали можете да најдете разлики на нив?“ Ве предупредуваме, само неколку успеаа во тоа…

28 октомври, 2020
хол

Предизвикот привлече големо внимание на Твитер, а следбениците во коментарите откриваат какви разлики откриле.
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) објави предизвик за своите следбеници пред Ноќта на вештерките. Имено, тие објавија два навидум идентични цртежи и ги прашаа дали можат да најдат разлики на нив.

„Вторник Квиз, издание на Ноќта на вештерките. Можете ли да ги забележите скриените разлики? “

Следбениците откриле во коментарите какви разлики откриле, а само неколку успеале да ги најдат сите 10.

Инаку, ЦИА веќе неколку пати најавуваше слични предизвици за своите следбеници со цел да привлече што е можно повеќе млади на своите канали.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum