Дали знаете кој е ова: Зад овие фотографии се крие сериозен проблем!

9 октомври, 2020
BeFunky-collage-2-4


Неспорно е дека Инстаграм наметна одредени стандарди за убавина. На таа социјална мрежа се пожелни фотошопирани фотографии каде што сите изгледаат совршено. Бидејќи ваквите фотографии се норма денес, многумина се свесни за штетата што ја прават на нашето самопочитување и менталното здравје. Неодамна, на Инстаграм се појави профил кој објавува изменети стари фотографии од женски sвезди во стил што го претпочитаат денешните инфлуенсери. Тоа се жени кои се веќе убави, а Фотошоп само ги оддалечува од реалноста. Реакциите на овој тренд се поделени, што мислите вие?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum