Дали знаете колку милијарди пораки се испраќаат дневно преку апликацијата WHATS APP?

11 ноември, 2020
7590ffb547b576ae6c276982c0f2bfe464904b0a

Разменуваме стотици пораки на апликациите секој ден, но никој од нас не се прашува колку пораки се разменуваат дневно преку оваа апликација

И додека ја читате оваа порака, стотици илјади пораки се разменуваат низ целиот свет преку апликацијата WhatsApp, која стана особено популарна по воведувањето на бројни новини кои им помагаат на корисниците да најдат клучни зборови во пораките, потсетуваат на неодговорени пораки и многу други новини.

Апликацијата WhatsApp слави нови рекорди по својата популарност и бројот на пораки, кои се разменуваат преку оваа апликација.

Имено, за време на прославата на минатата Нова година, преку оваа апликација беа разменети повеќе од сто милијарди пораки ширум Светот. Сега стана секојдневие на дневна основа, на што сопственикот на оваа компанија, Марк Закенберг, може да ѝ се заблагодари на сегашната глобална пандемија на коронавирусот.

Сега, апликацијата WhatsApp има околу две милијарди активни корисници месечно.

За споредба, кинеската апликација WeChat, инаку копија на апликацијата WhatsApp, има повеќе од милијарда корисници, но и помал број пораки на дневна основа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi