Дали знаевте дека со консумирање чоколади можете да платите казна за АЛКОХОЛ?

29 декември, 2020
чојо

Празниците доаѓаат наскоро – но дали знаевте дека консумирањето премногу чоколади може да го направи возењето небезбедно?

Според истражувањето на компанијата „All Car Leasing“, јадењето премногу алкохолно чоколадо може да ве донесе над законските граници за возење под дејство на алкохол. Ако ве фатат како возите додека ја надминувате границата, тоа може да значи дека на крајот ќе добиете казна.

Тешко е да се утврди колку од овие чоколади ќе доведат до надминување на дозволеното ниво на алкохол, бидејќи апсорпцијата на алкохол варира во зависност од вашата тежина, возраст, пол и метаболизам. Меѓутоа, ако јадете над 30 од овие чоколади, сигурно ќе го надминете дозволениот процент.

Според упатствата, може да се почестите со три шери колачи, како и со околу пет порции Божиќен пудинг, седум чинии путер од ракија или 20 пити со алкохол.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi