Деветките загрижени за иднината, шестките ги мачат финансии, тројките имаат ангел чувар..

11 октомври, 2020
f466b412d8a23c3ded62a11e92831d6477f4d01b

Како се пресметува бројот? Бројот на биоритам се добива со додавање на броевите на датумот на раѓање (не годината!). На пример, ако сте родени на 11 март 1978 година, вашиот биоритамски број е 5 (1 + 1 + 3 = 5).

Единица

Ќе бидете под влијание на бројот 6, што значи дека, пред сè, вашето семејство е во преден план, и дека треба интензивно да се справувате со него, за да ги подобрите условите за живот. Не биди ситничар, бидејќи тоа може само да ви пречи. Нека вашето срце понекогаш ве води, насмевнете се, бидејќи иднината ќе биде многу подобра.


Двојка

Be следи број 7, и бидејќи сте суштества кои негуваат љубов кон учењето на она што го сакаат, би било добро да поработите на вашиот духовен развој, така што оваа недела ќе добие позитивна атмосфера и која ве носи во деновите на грижи. Читајте книги, прошетајте малку во природа и препуштете се на позитивна енергија.


Тројка

„Малку среќа“ ќе ве следи, бидејќи ќе бидете под влијание на бројот 8. Некои од вас можат да очекуваат некои помали приходи, а повеќето ќе имаат среќа да надминат сè што одеднаш ќе дојде, затоа што ангелот-чувар е до вас. Вие сте емотивни, и честопати не ги слушате другите, па дури и сега слушајте го своето срце, но исто така и вашиот ум и – балансирајте се.

Четворицата се расчистуваат

Поради бројот 9, под чие влијание ќе бидете, ве чека период на чистење. Размислете внимателно за сè што ви се случило досега и направете избор на луѓе што ви требаат и оние кои ве забавуваат и ја трошат вашата енергија. Ова е периодот во кој ќе ги реализирате овие работи.


Пет

Влегувате под владеење на број 1, кое ќе ве следи во наредниот период, но и во следната година. Ова покажува дека пред вас се нови почетоци, кои носат промени во позитивна смисла и ви даваат сила да се позиционирате добро таму каде што сте. Вие, рајски деца, под влијание на бројот 1, слетате и станете посилни.

Шест

Грижете се за вашите финансии. Ова не значи дека нема да имате пари, туку дека не треба да трошите на неважни работи. Можно е да се наплатат неплатените побарувања од заем од банката или да се отплатат долговите. Што и да е, чувајте ги парите што е можно подолго во ваши раце.

Седум

Кога тројка доминира во вашиот живот, препуштете се на сетилата, нагонот и обидете се да си го разубавите животот, да запознаете некој со кого би можеле да го споделите времето што доаѓа. Не постапувајте набрзина, но трпеливо чекајте го вистинскиот момент за да ја остварите желбата.

Осум

Грижете се за себе, бидејќи четворките се доминантни за вас, и во никој случај не се едноставни, и можат да ве доведат во ситуација да побарате помош од лекар. Затоа, бидете внимателни и придржувајте се на сите мерки што можат да ви помогнат да избегнете здравствени проблеми. Бидејќи не ви е тешко да останете изолирани и заштитени.


Девет

Местото нема да ве задржи, ќе имате желба да одите некаде. Доколку се појави можност, искористете ја да бидете во природа, на планина или некаде покрај река и акумулирајте доволно енергија за во иднина. Некои деветки ќе работат на решавање на проблемот со домувањето, а други ќе го направат првиот чекор во тоа, и сè ќе биде целосно завршено до крајот на следното лето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum