До крајот на годината многумина ќе го променат својот живот бидејќи Марс ги тера да покренат акција!

26 октомври, 2020
57565f21e99887083423b299e918e0e2af794da6

Сонцето во Вага и Марс на Овен на 14 октомври ќе формираат точна спротивност (180 степени) на 21-от степен на овие знаци. Сега го имаме врвот на циклусот (сличен на полната Месечина) кој започна на 2 септември 2019 година, кога Марс и Сонцето беа заедно (0 степени) во знакот на Девица.


Повеќето од нас не можеа ни да замислат што доаѓа. Станавме актери на радикални промени, лични и колективни. Секако, ова не е крај. Како и во секое добро шоу, постои цела мешавина на корелации и аспекти кои „се загреваат“ едни со други во овој период.


На истиот ден (14 октомври), Меркур се движи ретроградно од 11,40 степени Шкорпија и тоа трае до 3 ноември, кога повторно ќе биде директен на 25,57 Вага. Ретрограден Меркур не е најсреќниот период кога треба да направиме нешто практично, како што е договор, шопинг, патувања. Затоа е одлично за самопознавање и враќање на старите теми. Бидејќи овој пат сè се случува во Шкорпија, која е родно место на скриени тајни, свесно следете што се случува, за да не се „побуни“ Меркур.


Марс и Сонцето во спротивност ќе бидат на квадрат со Јупитер, Плутон и Сатурн (Т-квадрат) истовремено, што носи голема напнатост и воспалителна ситуација. Кога планетарната конфигурација трае неколку месеци, како и сега, Месечината има многу важна улога, бидејќи постојано се активира и оживува.


Во овој случај, станува збор за транзит на Месечината низ кардиналните знаци, и тие инаку се активни, енергични, динамични и иницијативни. Значи, сето тоа е „на квадрат“. Месечината беше во Овен на 1, 2, 3 октомври, во Рак ќе биде на 9 и 10 октомври, во Јарец на 22 и 23 октомври и, конечно, што е најважно, новата Месечина на 16 октомври на 24-от степен на Вага, затоа, во рамките на Т-квадратот. Новата месечина носи енергетски печат и претставува почеток на нова фаза што трае еден месец. Со повеќе квадрати, тој носи конфликт што води кон акција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum