Едвај го преболевте, а тој ви испраќа СМС порака : „Ми недостасуваш“. Што да направите ако поранешното момче се врати во вашиот живот?

15 декември, 2020
shutterstock259629341-830x0


Има голема шанса да сте го добиле тој повик или порака: „Ми недостигаш“, иако истата личност се раздели од тебе. Особено збунувачки е да слушате или читате вакви работи кога сè уште го сакате и неизбежно се прашувате – што значи ова сега?

Кога мажите заминуваат и се враќаат, тие честопати не покажуваат други знаци дека навистина сакаат да се вратат во врска со вас. Тие можат да испраќаат СМС-пораки или да ви се јават, но не се обидуваат да се сретнат и да разговараат со вас за тоа што се случило меѓу вас и зошто. Може да му недостасува друштво, секс или вообичаени работи за кои порано се смеевте. Можеби ќе ви недостасува поради некоја причина што никогаш нема да ја знаете.


1. Поставете цврсти граници

Ако сте повредени или збунети по раскинувањето, подавањето на неговата „рака“ преку пораката „Ми недостигаш“ не треба да се смета за гест на добра волја. Оставете му да направи нешто што навистина ќе ве извести дека му е жал што ве остави толку бездушно.

2. Не дозволувајте вашиот живот да биде „во мирување“

Може да тагувате што вашата врска е завршена, но не дозволувајте „планетата да запре“ затоа што една љубовна приказна заврши неславно. Не дозволувајте вашиот живот да биде „во мирување“ – животот нема реприза.

3. Не ризикувајте ја вашата нова врска

Ако разговарате со бившиот и очекувате да се смирите, тоа значи дека не сте искрени со сегашниот партнер.

4. Бидете бескомпромисни

Прави што е во твој најдобар интерес. Бидете искрени со себе за веројатниот исход ако дозволите поранешниот да се врати во вашиот живот. Не дозволувајте никој да си игра со вашето срце. Бидете директни во она што го сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris