Го оставил кучето да ја чува куќата: Глетката којашто ја затекнал го оставила без зборови

26 јуни, 2020
Pas-čuvar

Многу сопственици на домови честопати одлучуваат да набават куче – чувар поради подобра безбедност.
Во главно, поставен е знак на портата од куќата, како предупредување за потенцијалните провалници.


Или за оние кои се плашат од кучиња.
Но, што ако кучето не ја работи својата работа како што треба?
Греси е симпатична чивава која е одлична за многу работи, особено кога е во прашање мрзеливоста.


Нејзиниот сопственик Скот Хабард, ја фати како се одмара, токму во моментот кога Греси требаше да биде на должност.

“Сака да си легне. Таа е најопуштеното куче што сум го видел досега”

Иако тие не ја посвоија Греси со намера навистина да бидат чувар куче, сепак очекуваа дека таа барем ќе ги предупреди ако мириса на каква било опасност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi