Гола чисти куќи и планира да ги прошири деловните активности ширум светот: „Овој бизнис ги зајакнува жените и им ја враќа самодовербата“

15 декември, 2020
чисти

Вработените во компанијата извршуваат задачи како што се усисување, бришење на прашина и перење садови, со цени од 300 долари на час за чистење по долна облека и 600 долари на час за целосно голи.


Компанијата за чистење нуди разновидни услуги за чистење, каде што чистачите се во долна облека, топлес до целосно голи. Ники Белтон, 33, од Кент во Велика Британија, основач на компанијата, наскоро ќе нуди услуги низ целиот свет откако трговската размена порасна за време на пандемијата на корона вирус.

Тие постојано чистат на растојание од најмалку два метра од клиентите, а Ники, која одлучи да чисти во долна облека, вели дека соблекувањето значи дека има помалку облека на која може да се држи вирусот. За услугите се преговара и се обезбедува преку безбеден систем на резервации, и чистачите и клиентите мора да поминат проверки пред да можат да преговараат.

Кога компанијата беше основана, Ники стана мета на разни навреди и исмевања, за што оваа компанија беше премногу сексуализирана.

Нашиот бизнис оди навистина добро, но секогаш доаѓа со тролови на социјалните мрежи. Ние само си ја работиме својата работа и нема ништо сексуално во тоа. Нашите чистачи не се сексуални предмети, тие имаат што да направат – рече Ники.

На почетокот на 2020 година, Ники се здружи со деловниот партнер Лиана Вулман, менувајќи ја својата компанија за чистење за да нуди голи услуги кога виде потенцијална заработка. Не долго после тоа, компанијата беше принудена да го стави бизнисот во мирување затоа што пандемијата го стави светот на блокада.

Но, по укинувањето на првиот карантин, бизнисот на Ники се зголеми и луѓето ги сакаа услугите на нејзината компанија повеќе од кога било. Компанијата претежно ја користат мажи, а Ники рече дека се докажала и како вредна услуга за луѓето кои се чувствувале осамени за време на пандемијата.

  • Мислам дека нашата работа е поважна сега од кога било, со оглед на моменталната состојба и бизнисот е многу добар, побарувачката за голи средства за чистење е зголемена. Секој се бори за време на пандемијата и се надеваме дека ќе помогнеме во расчистувањето на коронавирусот. Тука сме да насмееме и да помогнеме во чистењето на домовите на луѓето затоа што на крајот сме професионални чистачи кои се тука за да ја завршат работата. Убаво е што луѓето имаат нешто необична услуга како оваа после сè низ што сме поминале во последните неколку месеци – тврди таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi