Идеална диета според хороскопскиот знак: Јарци, внимавајте на јаглехидратите!

18 октомври, 2020
horospo-dijeta-830x0

Како да знаете која диета е соодветна за вас, што ќе донесе резултати? Според астрологот Кери Кинг, во ѕвездите е напишано што треба да јадете. Таа верува дека на секој хороскопски знак одговара различна диета.

Овен :

Ниско ниво на јаглени хидрати и многу маснотии, идеално за оние родени во знакот на овој хороскопски знак. Примарната цел на оваа диета е да го натерате вашето тело да согорува маснотии за енергија. Најлесен начин Овенот да стане слаб.

Бик:

медитеранска диета Оваа диета веќе звучи гламурозно и вкусно. Се фокусира на многу зеленчук, риба, ореви и цели зрна.

Близнаци:

Пристапот за пост работи за вас, Близнаци, затоа што сигурно често заборавате на оброците. Ограничете го внесот на калории на 500 калории два дена во неделата, а потоа нормалната диета за другите пет дена звучи лесно за секој роден под овој знак.

Рак:

Диета по крвна група. Овој прилично нов пристап се заснова на наука и ја прилагодува вашата крвна група на одредена диета, така што диетата „соработува“ со вашето тело и на тој начин постигнува максимални резултати. Не можете да се воздржите, затоа ви треба нешто што го оправдува напорот и дава брзи резултати. Оваа диета е идеална за ова.

Лав:

Диета од Беверли Хилс. Самото име ве воодушеви, признајте! Звучи луксузно, и ви треба такво нешто. Во основа јадете овошје шест недели, а потоа постепено повторно воведувате друга храна. Немате ништо против да го жртвувате задоволството заради убавината ако резултатите се видливи. И оваа диета е загарантирана да даде резултати.

Девица:

Дукан диета. Диетата навистина не е лесна, но бара многу организација и планирање, што Девиците сакаат да прават. Постојат четири фази низ кои минувате за да започнете да губите тежина пред да преминете во фазата на одржување. Започнувате со усвојување на високо протеинска диета, дополнета со овесна каша, за да не бидете гладни.

Вага:

Сирова храна. Не сакате ништо комплицирано затоа едноставноста да јадете сирова храна ве привлекува. Избегнувајте каква било зготвена или преработена храна – тоа е единственото правило. Оваа диета го зголемува вашето ниво на енергија, така што и вие ќе се чувствувате подобро.

Шкорпија:

Диетата Аткинс – Бифтек за појадок? Да – би рекла било која Шкорпија. Оваа добро позната диета ги намалува јаглехидратите, но додава прилично неограничени количини на протеини и маснотии.

Стрелец:

Палео диета. Бидејќи стрелците се најотворени и најинтуитивни од сите знаци, дел од диетата водена од нашите предци може да им одговара. Диетата се фокусира на не масно месо, риба, овошје и зеленчук.

Јарец:

диета за детоксикација.Припадниците на овој знак прават сè што прават „правилно“ и со максимален напор. На јарците им треба најригорозна диета. Повеќето диети се потпираат на суров зеленчук, овошје, вода и сокови, и нема шанси да не ослабнете доколку ги следите.

Водолија:

Веганска диета. Веганската диета значи откажување од сите производи од животинско потекло (месо, млечни производи, јајца и мед). Вие сте „зодијачки активист“ и многу добро знаете дека веганската диета прави добро не само за вас, туку и за планетите.

Риби:

Рибите се социјални суштества и успеваат во сè со присуство и охрабрување на другите. За која диета и да одлучите, потребно е да ја започнете заедно со некој друг.