КАКВА ЛИЧНОСТ СТЕ ОТКРИВА НАЧИНОТ НА КОЈ ЈА ДРЖИТЕ ЦИГАРАТА? Откријте со помош на добро познат лекар!

1 декември, 2020
ЦОГАРА

Во 1950-тите, психоаналитичарот верувал дека начинот на кој една личност држи цигара го осветлува неговото внатрешно јас, покажувајќи го неговиот карактер, расположение и несигурност.

Овој напис од 1959 година претставува неколку примери за тоа што претпоставувал психоаналитичарот Вилијам Неутра откако ги набудувал начините на кои луѓето избираат да пушат.

Ако сте пушач, некои од нив може сами да ги препознаете.

cigareta
  1. Психоаналитичарот верува дека овој вид држење цигари е типичен за жените, но може да важи и за мажите. Тој верува дека луѓето кои се однесуваат вака се несигурни, исплашени и дека имаат голем страв да не ја изгубат таа цигара, која има директна врска со тоа да не ја изгуби својата сакана. Тие се држат до него како лепак и не се пуштаат.
  2. Типично за луѓето на кои им е здодевно од личноста со која разговараат. Тие треба да се концентрираат на врвот за да не „зеваат“ од здодевноста. Тие не сакаат монотонија и страсно бараат нешто ново и возбудливо.
  3. Психоаналитичарот тврди дека овој човек е интелектуалец, склон кон ментално набудување на светот и животот. Таа е веројатно одличен говорник.
  4. Оваа личност е генерално несигурна и склона кон прекумерно лажење.
  5. Многу напната индивидуа, директна и склона кон тврдоглавост.
  6. Љубител на скапиот живот, веројатно пуши и скапи цигари, пријатен во друштво и секогаш во центарот на вниманието.
  7. Оваа личност е храбра, пресметана и буквално сака да „игра со оган“.
  8. Сонувач, секогаш во својот свет.
  9. Многу песимистички.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris