КАКВИ ЖЕНИ БАРААТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Проверете дали сте негов тип!

14 декември, 2020
40566_on-a-yacht-2920946-1920_f

Секој хороскопски знак има свој идеал за совршена жена. Еве што точно бара еден маж.

Ги привлекуваат жени кои се силни и независни. Тие кои точно знаат што сакаат и не се плашат да го побараат тоа, како создадени се за луѓе родени во знакот Овен. За успех, нема подобар афродизијак за него.

Бик

Забавна, женствена, која знае како да пружи поддршка… Биковите бараат партнерка која секогаш ќе биде тука за нив, а кога ќе ја пронајдат, ќе се погрижат да ја задржат.

Близнаци

За да ги заведете Близнаците, ќе ви треба многу повеќе од физички изглед. Интелигентни, креативни и духовити жени се она што Близнаците го бараат. Ако спаѓате во таа категорија – тие се ваши.

Рак

Раковите сакаат жени кои носат невиност и наивност во себе. Ако тие исто така покажат ранливост, тоа ќе значи дека Ракот може да ја преземе улогата што ја сака најмногу – улогата на заштитник.

Лав

Претпочитаат партнери кои се полни со самодоверба. Овие мажи паѓаат на жени кои секогаш се уредни, но и тоа не е доволно. Интелигенцијата и деловниот успех, исто така, играат голема улога ако сакате да привлечете Лав.

Девица

Ако сте „девојка од соседството“, имате големи шанси да фатите Девица.

Потребен им е само некој со кого можат да зборуваат за што било, во кое било време, а во исто време да се чувствуваат пријатно. Исто така, тие бараат од својата партнерка да биде чувствителна, но сепак да се води од разумот – не сакаат премногу емотивни реакции.

Вага

Идеалната врска не постои, но Вагите во секој случај се надеваат дека ќе ја пронајдат. Вагите бараат од жената сè – да биде згодна, убава, интелигентна, лојална и приврзана.

Скорпија

Само најдоброто е доволно добро за нив. Нивната партнерка мора да има комбинација на физичка убавина, интелигенција, духовитост и авантуристички дух, токму затоа што Скорпиите настојуваат да бидат совршени во сè што прават.

Стрелец

Жена полна со енергија е идеална за мажи родени во овој знак. Нови предизвици, авантуристички дух … за тоа живее Стрелецот и му треба некој што може да го следи.

Јарец

Јарците не се заљубуваат лесно, па им треба некој што ќе има трпеливост за нив. Работата е во умерена количина – тие не сакаат вулгарна, но провокативна, не сакаат „лепенка“, туку доволно лојална, но и независна партнерка.

Водолија

За нив, партнерките кои бараат многу претставуваат голем товар. За да ги привлечете, треба да покажете дека сте доволно независни што не мора да се слушате пет пати на ден и да си ги знаете сите чекори на еден со друг.

Риби

Мажите риби често се заљубуваат. Сепак, им треба дарежлива жена со отворен ум, а идеално е ако таа сака уметност и животни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris