Ќе се изненадите што сè ги „возбудува“ луѓето!

25 ноември, 2020
a555bc19-238e-4bcb-9df2-f5b4ad2bde8f


Најсекси работите на светот немаат многу врска со самиот секс. Дека овој изопачен парадокс е вистински, ќе ве убеди во сведочењата на многу луѓе, кои решија јавно да откријат што ги возбудува.

Сè започна кога корисник на Reddit во / pauciradiatus праша: „Што е еротско за тебе што не вклучува голотија?“

Се покажа дека списокот е долг, а луѓето многу имагинативни.

„Кога некој нежно ќе ја допре мојата коса“.

“Ентузијазам. Ништо не носи повеќе задоволство отколку кога некој прави нешто со вас (не мора да биде сексуален) и во исто време е многу возбуден да го стори тоа со вас. Без разлика дали станува збор за проект, вечер во омилен ресторан, пешачење, хоби … Ако другата личност е возбудена што ќе направат нешто заедно, тоа е најеротското нешто на светот “.

“Кога зборувам со жена и таа нежно ја става косата зад увото. Срцето ми прескокнува секој момент.”

“Кога мажот ќе извади појас од панталоните. Секој пат кога ќе видам ми забрзува пулсот”.

“Ова го сфатив неодамна, кога сопругата и јас лежевме во кревет. Таа ме прегрна одзади во форма ” голема лажица “, а непосредно пред да заспијам ме бакна меѓу рамената. Верувај ми, не можев повеќе да спијам”.

“Мажи во добро скроени костуми. Ми се допаѓа како тој им ласка на нивната градба, и секој маж, без оглед на убавината, изгледа убаво во костум”.

„Кога жената носи машка кошула што е доволно долга за да покрие стратешки делови“.


“Сакам девојки во летни фустани. Поради некоја причина, 100 саксии се посекси за мене отколку кога носат друга облека”.

“Кога ќе видам човек кој е грижлив татко и прави нешто слатко со своето бебе или дете. Мислам дека тоа е некаков инстинкт, како мојот мозок да ми кажува дека би бил добар партнер”,

„Тој скок или мини танц што го изведуваат жените кога ќе влезат во бројот на премногу мали фармерки“.

„Звукот на потпетиците на мермерниот под“.

„Личност која навистина мириса прекрасно“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi