КОГА ГОДИНАТА Е ЛОША НЕ НИ Е НИ ЧУДНО ШТО СЕ СЛУЧУВААТ ОВИЕ РАБОТИ: Барем не му е тешко да држи дистанца!

20 ноември, 2020
пиза

Ексцентричниот уметник се маскира во застрашувачки костум, но тврди дека повеќето негови сограѓани го игнорираат во метрото.
Џон Лајонс, идеен уметник и изведувач од Њујорк, со месеци патуваше со метрото маскиран во огромен стаорец. Благодарение на таа изведба, тој тврди дека не мора да се грижи за одржување на растојание од два метри за време на пандемија на корона вирус.

Видеото со Џон маскиран во стаорец по име Бади стана вирален по твитот од Њујорк оддел за транспорт. „Ви благодарам што ја носевте маската“, напишаа покрај снимката.

Уметникот истакнува дека носи заштитна маска под маската со стаорец, а понекогаш и ја става на лицето на Бади за да им укаже на сограѓаните за важноста на заштитата за време на пандемијата.

Понекогаш тој носи џиновско парче пица околу метрото за да внесе реалност во неговата изведба. Минувачите генерално не се изненадени од ваквите сцени во метрото, а повеќето ги снима или фотографира џиновски стаорец.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi