Колку пати во просек дневно лажат мажите?!

24 октомври, 2020
18506952575f9300a7307ee950281218_v4_big


Вистината е ослободувачка, вели една стара поговорка – и според истражувањето, просечен човек лаже шест пати на ден. Зошто мажите лажат дури и за ситници?

Мажите лажат двојно повеќе од просечната жена. Зошто? „Лагите се на некој начин составен дел од секоја врска, понекогаш се лажеме себеси како дел од некакво самозалажување или недоволно животно искуство, но обично на прв состанок, на тој прв состанок, мажите сакаат да се претстават во подобро светло“, вели терапевтот. Небојша Савиќ.

Според експертите, коренот на лагата е срамот, срамот или чувството дека не сме постигнале доволно во животот. „Понекогаш мажите лажат затоа што сакаат да избегнат непотребни кавги, според нив непотребни кавги и тогаш тие велат дека ќе разговараме за тоа подоцна или ако жената му каже на сопругот дека треба да го поправи тоа и тоа дома, а тој смета дека тоа не е приоритет, па тој вели следната недела, и дека следната недела никогаш нема да дојде “, вели Савиќ. Мажите се полоши во комуникацијата отколку жените, но врските што се градат на лаги немаат перспектива и можат да имаат само деструктивни последици.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum