НАЈПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ НА СВЕТОТ ОТКРИВА: На кој ден сте родени, таков товар ќе носите!

18 октомври, 2020
naslov za astrologija

Секој ден во месецот има свои карактеристики кои влијаат на формирањето на личноста

Секој ден од месецот има свои карактеристики кои влијаат на формирањето на личноста – избор на професија, однесување во општеството, тајни желби и амбиции, на животот во пар.

Накратко, тие ја одредуваат судбината на секое човечко суштество. Проверете на сопствен пример колку е ова точно, според толкувањето на еден од најпознатите астролози на сите времиња, Џордано Бруно, кој го откри ова во 15 век!

Ако сте родени

1-ви во месецот – Вие сте лидер, имате силна волја и сакате да одите по свој пат. Тешко е да ве придобијат, но исто така и кога некој ви прирасне при срце, вие сте подготвени да го покажете тоа. Имате многу различни интелектуални склоности, вие сте креативни и многу добар организатор. Пазете се од љубомора и доминација над другите.

2-ри во месецот – Сакате музика, ритам, танц, имате чувство на хармонија и ги сакате сите убави работи во животот, затоа да се занимавате со уметност е вистински избор за вас. Имате тенденција да ги потценувате своите можности што може да бидат голем хендикеп во животот. Грижете се за вашата околина затоа што може да ве расположи, но и да ве доведе во депресија, на која сте прилично склони.

3-ти во месецот – Вие сте меѓу најнадарените луѓе. Имате развиена фантазија и би биле добар новинар или писател. Социјалниот живот и вашите пријатели се најважната работа на светот за вас. Секој, дури и површни познаници, веднаш препознаваат пријател и личност на која може да се смета.

4-ти во месецот – Вие сте силни, непоколебливи, а понекогаш и тврдоглави и непопустливи. Вие сте голем работник, систематски, лојален, совесен и никогаш не се откажувате, па може да се каже дека деловниот свет е идеален за вас. Ја кажувате вистината дури и кога не треба, затоа често создавате непријатели. Вашата емотивна природа е скоро секогаш под контрола.

5-ти во месецот – Уживате во секоја минута од вашиот живот. Секоја работа што ве држи во движење ќе го задоволи вашиот нескротлив темперамент и амбиција. Сè што ќе ве донесе пред публика, би било идеално занимање. Може да се случи да се смирите млади, но вашиот партнер мора секогаш да биде претпазлив, затоа што мразите ограничувања и воздржаност.

6-ти во месецот – Вие сте љубител на семејната атмосфера и ви треба придружник кој ви дава љубов и охрабрување, за да можете да го дадете најдоброто од себе. Обдарени сте со прекрасен глас кој, ако го воспитате, може да ве донесе до самиот врв на оваа уметност. Сепак, вие исто така би се истакнале во која било област на социјална работа.

7-ми во месецот – Вие сте сериозна, мирна, аналитичка личност која стои цврсто на земја. Секогаш стремете се кон совршенство и барајте ги најдобрите решенија. Важно е да не мерите двапати, туку три пред да исечете. Неодоливо ве привлекува науката, но и мистичноста и окултизмот. Вие сте многу чувствителни и добро е што секогаш ги следите вашите чувства.

8-ми во месецот – Родени сте за сите работни места. Добро судите, знаете како да балансирате и сте личност со авторитет. Сакате моќ, пари и спектакуларни ситуации. За да бидете успешни, потребна ви е добра организација во која вашите склоности можат да бидат целосно изразени.

9-ти во месецот – Влијанието на бројот девет во вашиот живот може да ви донесе чести патувања, односно занимање во кое патувањето и комуникацијата би биле од голема важност за вашиот деловен живот. Имате влијание врз луѓето и сте дарежливи, но внимавајте да не трошите заштитна енергија на погрешни луѓе.

10-ти во месецот – Вие сте родени да водите и да бидете независни. Затоа, не барајте помош од другите, бидејќи тие сакаат да се потпрат на вас. Секаков вид индивидуална акција е добро за вас, имате доволно одредници што можат да ве направат успешни во животот. Бидете сигурни да ги развиете и вашите уметнички склоности.

11-ти во месецот – Треба да научите да одржувате рамнотежа, дури и кога нервите ви се на работ на издржливост. Одржувањето на емоциите под контрола е основа на вашето здравје и задоволство. И покрај вашата натпросечна интелигенција, понекогаш ја препуштате својата интуиција да ве доведе до необичен израз на вашите природни потенцијали.

12-ти во месецот – Вие сте многу срдечни и пријателски расположени кон луѓето околу вас. Вие сте многу практични и поседувате одредени уметнички таленти, а вашиот шарм ви дава можност да пласирате што сакате во животот. Ако наидете на тешкотии во вашиот љубовен живот или пријателство, ќе се обесхрабрите.

13-ти во месецот – Вредни сте, имате големи амбиции, затоа сакате да организирате други луѓе, кои понекогаш мислат дека сте диктаторски. Добро ги забележувате деталите и правилно заклучувате. Би било добро да искажете повеќе чувства и да развиете хоби како резба во дрво и скулптура.

14-ти во месецот – развиена е вашата логика и имагинација. Можете да создавате и уништувате, моќта е вашата најсилна страна. Ве привлекуваат новите и оригиналните, промени и разлики, ризици и предизвици. Склони сте на прекумерно експериментирање, па затоа се препорачува да вежбате трпеливост и рамнотежа за успешно управување со вашата кариера.

15-ти во месецот – Обично бегате од ситуации во кои би можеле да доминирате, што може до одреден степен да го загрози вашето расположение и став кон околината. Ве привлекува сè што е добро и убаво и постојано барате личност која ќе ви дозволи да бидете тоа што сте навистина. Вие исто така би биле успешни во областа на уметноста.

16-ти во месецот – ова е бројот на духовни вредности. Тоа ве врзува повеќе за духовните вистини, метафизиката и филозофијата отколку за фактите од реалниот живот. Вие во суштина сте перфекционист и многу сте нерасположени ако не постигнете високи стандарди. Потребна ви е семејна куќа во која ќе бидете сакани, но и независни.

17-ти во месецот – не ви се допаѓа ако во вашиот живот и професионалното опкружување владее анархија, нарушени вредности и дисхармонија. Овој роденден е многу добар кога станува збор за финансиите – никогаш нема да бидете без пари. Би било паметно да донесувате важни одлуки сами, оставајќи ги деталите на другите.

18-ти во месецот – Имате изразена емоционалност што ве привлекува кон музиката, а од друга страна, вие сте многу критични. За вас се создадени критичари и писатели како професии. Во спротивно, ќе живеете живот исполнет со интересни познаници и патувања.

19-ти во месецот – Вие сте родени како екстремист во секој поглед. Во емотивна смисла, вие го живеете животот на работ на бездната, а од друга страна, ве карактеризираат неверојатни извори на имагинација со кои успевате да ги решите тешкотиите. Внимателно изберете го вашиот животен партнер, бидејќи вашиот роденден може да ви донесе многу недоразбирања во брачниот живот.

20-ти во месецот – Вие сте чувствителна личност. Потребни ви се искрени пријатели, заштита и удобност, без кои не можете ни да замислите живот. Обидете се да ставите емоции во разумни рамки за да можете да живеете и да постапувате нормално. Успехот доаѓа само до вас доколку ја развиете својата личност.

21-ви во месецот – Ви се допаѓа пријатно опкружување во кое доминираат довербата, хармоничните односи и хармоничните бои. Поради честите промени во расположението, секогаш ви треба љубов и пријателство. Повеќе сакате да зимате отколку да дадете. Одморот го поминувате пасивно, претежно во читање, но сакате и дружење и забава.

22-ри во месецот – Остроумен сте, перцептивен и цврсто стоите на земја. Вие сте многу голема поддршка, сакате хуманитарни акции и сакате да им помогнете на сите. Идеите што ве исполнуваат се вашите главни водичи. Но, многу од вашите идеи заземаат многу храброст и колективна свест, и токму тука наидувате на пречки.

23-ти во месецот – Вие сте независни, горди и одговорни. Вие точно знаете како да дијагностицирате болест во политичко тело, организација или во општеството воопшто. Најдобро се согласувате со припадници на спротивниот пол и со постарите што ги цените. Вешти сте во презентирање аргументи, кои ја поттикнуваат одлучноста во бизнисот.

24-ти во месецот – Имате неверојатно количество енергија. Подготвени сте да преземете одговорност за сè, особено во семејството или општеството. Вашата лоша страна е што енергијата и одговорноста можат да ве натераат да верувате дека само вие знаете што е добро. Можеби сте најуспешни во медицината и образованието.

25-ти во месецот – Вие сте интуитивна и надарена личност, но честопати недоволно разбрана во вашето опкружување. Успехот ја храни вашата празнина и го прави вашиот живот значаен, но за да го постигнете тоа, мора да се ослободите од депресија. Треба да ја почувствувате атмосферата на мало место за да бидете среќни и успешни.

26-ти во месецот – Домот и семејството се најважни за вас. Вие сте голем ентузијаст во започнувањето на секој нов проект, но не и кога станува збор за нивно завршување. Вие сте многу горди, па затоа е подобро да не се омажите пред добро да го запознаете вашиот иден партнер, бидејќи не би можеле да го издржите надзорот.

27-ми во месецот – вашата врска со надреалното и метафизичкото е многу силна, а денот кога сте родени ве поврзува со мистицизмот и филозофијата. Негативната карактеристика на вашата личност лежи во фактот дека, кога работите не ви одат како што треба, вие паѓате во состојба на меланхолија. Склони сте кон литература и уметност.

28-ми во месецот – Доминантни сте и независни, би било добро да работите на вашиот проект, но во рамките на реномирана организација. Имате доволно фантазија и упорност да ја завршите секоја работа што ја започнувате. Слободата е многу важна во вашиот живот, но не е добро да претерувате. Ве привлекува сè што е невообичаено.

29-ти во месецот – вашиот роденден игра многу важна улога. Може да ве донесе пред публика, затоа што сте идеалист со квалитети на голем лидер. Сепак, често сте склони на промени во расположението. За вас, доброто е секогаш многу добро, а лошото е секогаш многу лошо. Живеете на емотивна клацкалка, па затоа не е лесно да ве следиме.

30-ти во месецот – Родени сте сонувачи. Драматургијата или литературата се вистински предизвици, можете да се изразите најмногу на тие полиња. Никогаш не се присилувајте да работите рутински и монотони задолженија. Тоа би го убило вашиот жар за живот. Научете да бидете трпеливи и не трошете енергија на неважни работи – тоа секогаш ќе ве повлече назад!

31-ви во месецот – Луѓето родени на 31-ви во месецот во првата половина од животот се претежно упорни, тврдоглави и не сакаат да направат каква било обврска или компромис. Имате голем интерес за лековити билки, па имате желба за медицина, каде би биле најдобри.