Не седнувајте во автомобил со овие хороскопски знаци!

10 октомври, 2020
shutterstock_395019151_1000x0

1. Овен

Владејачката планета на овој знак е Марс, поради што тие имаат експлозивна природа, па затоа не треба многу да се вознемируваат во сообраќајот. Тие се тврдоглави и лесно губат контрола, а исто така сакаат да возат брзо, па затоа возењето со нив не е најпријатно.

2. Бик

Биковите сакаат да се натпреваруваат, па често ќе стапнат на гасот ако видат дека некој ги престигнал. Тие се територијални, па тврдоглаво ќе се држат до своите ленти, но сепак ќе внимаваат да не доживеат несреќа бидејќи нивниот имот, во овој случај автомобил, им е поважен отколку да го докажат тоа.

par, vožnja, auto, put, veza, vozač

3. Стрелец

Стрелците се сметаат за многу опасни возачи затоа што им е тешко да го задржат вниманието, а очите честопати им излегуваат од патот. Сè, од мачка до облак на небото, може да им го одвлече вниманието.

4. Риба

Како Стрелецот, на Рибите им е тешко да останат фокусирани на возењето. Тие се многу емотивни, па бурно ќе реагираат на секоја мала работа во сообраќајот, што може да им создаде стрес, што им отежнува да ги следат сообраќајните правила.

5. Водолија

Овој знак ги почитува сообраќајните правила само кога треба, но кога знае дека никој не го гледа, Водолијата нема проблем да отиде во спротивен правец во еднонасочна улица или да помине на црвено светло на семафор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum