Неделен хороскоп: На девиците љубовта не им оди од рака, а Раковите имаат деловни проблеми

30 август, 2020
ficerhoroskop3-830x0

Слушајте што ви кажуваат sвездите, ќе ви се исплати

ОВЕН

Новите настани внесуваат збунетост во вашата околина. Повеќето соработници реагираат на познат начин без резултат. Во љубовта, немате доволно трпеливост да слушате нови забелешки ако не ги сакате. Се чувствувате уморни, па ќе уживате во психо-физичка релаксација.

БИК

Пред вас е период кога ќе донесете разумна одлука заснована на ситуацијата. Влијанието на Венера врз вашиот љубовен живот е такво што вашиот партнер точно знае како може да ве задоволи или да ве радува. Дигестивен проблем.

БЛИЗНАЦИ

Нема да ве интересираат мислењата на другите луѓе. Пронајдете ефикасно решение, дефинитивно ќе има премногу коментари. Партнерот прави се што е потребно за да ги исполни вашите очекувања. Имате среќа во љубовта. Оние кои се осамени чекаат ново познанство. Преморени сте.

РАК

Ви претстои период со деловен проблем. Вие нема да можете да ги менувате деловните правила. Во врска со саканата личност изгледате добро расположено и важно ви е  да ја почувствувате емотивната топлина или новиот шарм во љубовната врска. Обидете се да одвоите барем малку време за прошетка, премногу седите.

ЛАВ

Вашите амбиции се големи, делувате енергично и нетрпеливо за другите луѓе, но засилената иницијатива не носи позитивни резултати. Нема причина да изберете емотивна улога што не ви одговара, бидете искрени. Па затоа е подобро да ги изедначите недоразбирањата во љубовта во наредниот период. Ако сте сами, погледнете малку на можно додворување. Бидете внимателни да не пиете ладни пијалоци.

ДЕВИЦА

Ви недостасуваат пари, па ако некој ве предупреди да ги промените вашите барања на работа, прифатете компромис. Нема да имате избор. Во емотивниот живот, обидете се да ги исчистите вообичаените недоразбирања. Погрижете се повеќе за вашето здравје.

ВАГА

Вие делувате искрено на околината и со тоа освојувате симпатии. Сепак, посветете се повеќе на работата. Вашиот партнер ќе биде љубоморен ако продолжите вака да флертувате. Важно е да поставите појасна граница помеѓу љубезно однесување и емоционална доверба. Се чувствувате одлично.

СКОРПИЈА

Можни се недоразбирања со соработниците. Вие сте погодени од нечие некоректно однесување во деловната соработка. Сепак, важно е на крајот да завршат добро. Слушајте го своето срце во љубовта. Понекогаш треба да се исклучи разумот. Постојат работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Склони сте на мигрена.

СТРЕЛЕЦ

Во наредниот период, некој се обидува да ве доведе до нивното деловно решение, но вие сте снаодливи и избегнувате средби или разговори со соработници. Не ги потценувајте способностите на вашиот партнер мислејќи дека имате контрола над настаните. Следно е дискусија за проблемите од емотивна природа. Подобрете ја вашата кондиција.

ЈАРЕЦ

Работата ви оди од рака. Вие сте во добро расположение и верувате дека секогаш постои начин да ја постигнете вашата цел. Нема љубовна дилема, има само недостаток на време за приватниот живот. Не правете изговори што може да бидат погрешно разбрани. Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Можно е некој да ве лаже, а вие да имате убедливи аргументи. Станува збор за еден од соработниците кој не се грижи вистината да излезе на виделина. Ќе се обидете да го потиснете вашето емотивно незадоволство пред блиска личност за да делувате многу разумно. Ќе уживате во релаксација.

РИБИ

Ќе имате дилема. Некој ќе ви понуди добра деловна можност, но во исто време ќе очекува одредена услуга од вас. Бидете доволно активни и имагинативни во секој поглед. Можеби некои од вас очекуваат многу повеќе отколку што мислите. Се чувствувате добро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris