Неделен хороскоп: Раковите размислуваат за својот поранешен партнер, а Лавовите имаат премногу проблеми на работа…

20 септември, 2020
наслов хороскоп

Слушајте што ви кажуваат ѕвездите, тоа ќе ви се исплати

ОВЕН

Вие сте нервозни и напнати поради лошата деловна ситуација. Вие одите на работа да се расправате со колегите, но успешно се воздржувате. Вие сте за вљубени и максимално посветени на партнерот и врската. Уживате во нејзиното внимание и поддршка. Чувствувате дека сте најважни. Чувајте ја главата. Може да ги иритирате синусите, грлото или да страдате од главоболки.

БИК

Во текот на целата недела, вие сте фокусирани на комуникација со соработниците. Со некои колеги можете веднаш да се согласите со некои пак и нема да можете да најдете заеднички јазик. Преку работа запознавате личност која ви остава одличен впечаток. Се правите колегијални додека се обидувате да извлечете лични податоци за неа. Физички се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Фрустрирани сте од ситуацијата на работа или недостаток на резултати и покрај огромниот напор. Размислувате да се откажете и да пронајдете други каде ќе се чувствувате подобро. Запознајте личност од спротивниот пол кои нудат лежерни и тајни љубовни врски. Вие не сте премногу заинтересирани. Чувствувате недостаток на физичка сила.

РАК

Задоволни сте и оптимист затоа што бизнисот конечно започна да се подобрува. Подобрите финансии ви даваат чувство на сигурност. Вие сте емоционално носталгични. Размислувате за вашиот поранешен партнер и за она што можевте да го направите, но не го сторивте. Здравствени проблеми со мочниот меур или бубрезите ве принудуваат често да го користите тоалетот.

ЛАВ

Имате премногу проблеми на работа, сите изгледаат важни и не знаете по кој редослед да ги решите. Поради толку многу посветеност и стрес, имате впечаток дека не сте дораснати за проблемот. Емоционално сте празни и се прашувате кога ќе сретнете некој што конечно ќе ве заинтригира. Страдате од хронична болка во грбот.

ДЕВИЦА

Разочарани сте од комуникацијата со странци. Очекувавте почеток на успешна деловна соработка, но излегува дека имате различни очекувања и цели и дека нема ништо од соработката. Не сте задоволни од врската со партнерот и имате впечаток дека врската е при крај. Нервите се чувствителни, па затоа сте нервозни.

ВАГА

Расположени сте за работа, креативни сте и уживате во резултатите од вашата работа. Уживате во работата, не ја гледате како обврска. Сосема ненадејно и неочекувано, вашиот поранешен партнер стапува во контакт со вас. Додека разговорот тече непречено, се прашувате зошто ве бара и што сака. Во врска со здравјето, размислувате да посетите ендокринолог.

ШКОРПИЈА

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Не се сеќавате кога сте имале толку интензивна криза. Свесни сте дека ја запоставувате партнерката поради деловни обврски и си ветувате дека ќе ја надоместите. Имате впечаток дека сте физички слаби и дека ви недостасува кондиција.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте загрижени за парите. Лошата финансиска состојба трае подолг временски период и ве загрижува дека резервите на пари истекуваат. Вие не сте единствените кои се грижат за финансиите. Брачниот партнер има слични проблеми. Зборувате за финансии и барате начин да дојдете до нови извори на финансии. Вие сте задоволни од вашето здравје.

ЈАРЕЦ

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Планираниот деловен состанок беше откажан, а на вториот, одржан, не успеавте да обезбедите договор и план за работа со колегите. Запознавате личност која ви дава сигнал дека ве сака, но која е тотално неинтересна за вас. Чувствувате болка во грлото.

ВОДОЛИЈА

Ако сте приватник, чувствувате олеснување поради приливот на финансиски средства. Припадник на спротивниот пол упорно се обидува да ве шармира, но жал ви е што сте груби и директно ја одбивате. Барате да го завршите разговорот што е можно побрзо. Здравјето е нестабилно поради нестабилен притисок.

РИБА

Фокусирани сте на некои решени стари деловни проблеми за конечно да ги решите. Подоцна во текот на денот, среќен сте што ги решивте, затоа што често ги оставате настрана, давајќи предност на некои други обврски. Вие смирено го прифаќате недостатокот на какви било настани на емотивно поле. Вие сте задоволни од вашата здравствена состојба.