НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Водолијата паѓа во летаргија, Стрелецот профитира, а пред Девиците е кобна средба

18 октомври, 2020
pokisla-devojka_1000x0

ЗА ПЕРИОДОТ ОД 19.10.2020 година. ДО 25.10. 2020 година

ОВЕН

Работа

Овните започнаа малку поповолен период за работа, кој ќе трае во текот на октомври и почетокот на ноември. Проблемите главно се однесуваат на полето на комуникација. Овенот го очекува период на одложување состаноците и службените патувања во последен момент или дури и повеќе пати, што ќе ги направи доста нервозни. Исто така, состаноците што ќе се одржат ќе бидат толку неуспешни што ќе предизвикаат стрес кај Овенот. Исто така е неповолен период за решавање на какви било бирократски работи. Може да се случи да се извадат погрешни документи, да не се најдат некои документи, да се бараат некои трудови подоцна … Бидејќи трпеливоста на Овенот не е силна страна, овие проблеми ќе влијаат негативно на нивното расположение.

Љубов

Царството на љубовта не е најдобро претставено. Во тек е неповолен период кој трае веќе некое време. Овните се емотивно незадоволни дали се зафатени или се слободни. И во двата случаи тие не се сигурни што прават таму. Имаат впечаток дека се заглавени, дека емоциите исчезнале, нема заеднички планови и врската станала стерилна. Овните функционираат по навика, автоматски, но внатре се празни. Ова е добро време за Овните да проверат што навистина сакаат од врската. Проблемот е што од една страна немаат сила за драматични промени, прекинување на сегашната врска и нов почеток, а од друга страна се свесни дека нема да можат да ја издржат врската како што е сега. Некои Овни тивко ја прекинуваат својата врска.

Здравје

Сè што им мачеше на Овните во изминатиот период, ќе ги мачи и во текот на оваа недела. Она што е прилично чувствително се нервите и органите за дишење. Ова се периодични проблеми. Истата ситуација е со циркулацијата и притисокот. Шефот на овните е генерално чувствителен и тоа ќе се потенцира во тековниот период. Значи, можни се проблеми со синусите, главоболка, треска, треска. Коските се уште се чувствителни. Многу е важно да се заштитат од фрактури. Проблемите можат да се појават одеднаш, најверојатно при враќање од дестинацијата што ја посетиле. Ова е особено точно за планинарите. Би било добро да се обрне внимание на срцето. Значи, истите точки се чувствителни, освен за можни нови проблеми со срцето.

БИК

Работа

На Биковите им претстои одлична работна недела. Тие ќе бидат многу вредни, детални, организирани и насочени кон обврските. Доколку се заинтересирани да добијат заем или да најдат спонзор, би било добро да ја искористат оваа недела. Одлична недела е за решавање на какви било судски спорови. Ова е добра недела за да излезете во јавноста. Ќе остави впечаток на личност која го запознава со најмалите детали. Доколку се заинтересирани за соработка со странци, ова е одлична недела за воспоставување долгорочна соработка. Ако работата има врска со високото образование, ќе има потешкотии, но тие генерално ќе бидат задоволни од тоа како се одвива. Биковите ќе бидат исклучително задоволни од резултатите од нивната работа и ќе имаат впечаток дека не биле толку успешни подолго време.

Љубов

Областа на љубовта е специфично прикажана. Од една страна, емоциите постојат и Бикот е заинтересиран за стабилна и ветувачка врска. Тие во основа мислат дека веќе го имаат. Проблемите доаѓаат во областа на комуникацијата. Биковите ќе бидат толку тврдоглави, љубоморни и посесивни што ќе создаваат проблеми таму каде ги нема. Другата страна нема да може да докаже дека не се во право. Биковите тврдоглаво ќе се држат до својот став, па дури и ќе започнат да споменуваат некои слични ситуации од минатото. Изгледа се вртат во некој магичен ментален круг од кој не можат да излезат. Наместо да ги надминат старите и да ги решат актуелните проблеми, тие ментално мелеат во еден момент. Проблемот е во нив, не во партнерството.

Здравје

Здравјето се покажа стабилно и нема индикации за нови здравствени проблеми. Она што е актуелно, се старите проблеми со кои биковите веќе се соочиле. Основниот проблем е поврзан со алергии. Значи, на биковите може да им пречи некоја храна или мирис. Следниот проблем е поврзан со спиењето. Биковите можат да страдаат од несоница или да имаат зголемена потреба за спиење. Ако ова е прв случај, многу е важно да обрнете внимание на количината на лекови што ја користат за спиење. Постои опасност да мислат дека лековите веќе не работат или работат многу бавно, така што самостојно ја зголемуваат дозата на лекот. Покрај тоа, се покажа дека грлото е чувствително. Наведените можни проблеми се од минлив тип.

БЛИЗНАЦИ

Работа

На Близнаците им претстои многу тешка работна недела. Проблемите првенствено се однесуваат на полето на комуникација. Доколку работата има врска со контакт со луѓе, состаноците ќе бидат одложени, а оние што се одржуваат нема да ги дадат посакуваните резултати, што ќе ги направи Близнаците прилично разочарани. Близнаците очекуваат да разговараат со претпоставен кој ќе има многу разбирање за нивните деловни проблеми и ќе им понуди помош. Проблемот е во тоа што Близнаците се чувствуваат прилично фрустрирани и несигурни. Ја изгубија вербата во своите способности. Имаат впечаток дека што и да прават, бизнисот не се движи од истата точка, и што е уште полошо, на нив им недостасуваат нови идеи како да го подобрат бизнисот, бидејќи пробаа сè.

Љубов

Царството на љубовта не е најдобро претставено. Постојат неколку проблеми, а еден е поврзан со областа на комуникација. Во суштина, врската е стабилна по природа, партнерот сериозно ја сфаќа врската, тој сака да трае. Близнаците се прилично љубоморни, посесивни и тврдоглави. Тие се оние кои ја расипуваат врската со нивната прекумерна анализа и желба да поседуваат партнер. Би било добро да се опуштат малку и да сфатат дека токму тие ја креваат напнатоста без никаква потреба. Ако го разберат тоа, опуштете се, тие ќе можат да уживаат во многу убава врска. Ако продолжат како порано, ќе се чувствуваат лошо, а нивното однесување ќе може да го одврати само партнерот од нив. Значи, од самите Близнаци зависи како ќе помине оваа недела за нив.

Здравје

Близнаците сè уште имаат неповолен период за здравјето. Оние области што беа чувствителни во претходниот период се уште се чувствителни. Првенствено главата е загрозена. Можни се главоболки, трески, мигрена, проблеми со синусите. Коските се чувствителни, но најмногу во однос на фрактури. Општо, имунитетот падна. Најдобро би било итно да направите нешто во врска со тоа, на пример, да бидете физички активни и да обрнете внимание на здрава исхрана Може да има проблеми со срцето, сетилото за вид. Ако се на некоја терапија, тоа дава резултати. Ова е особено точно за Близнаците кои имаат проблеми со притисок и нерви. Близнаците кои не користат терапија се проследени со проблеми со притисок и нерви.

РАК

Работа

Раковите имаат шарена работна недела. Некои работи ќе одат одлично, а во некои области ги очекуваат проблеми. Проблеми се гледаат во областа на односите со претпоставените и финансиите. Во првиот случај, тие нема да се согласат со плановите на претпоставениот и ќе мислат дека се неперспективни, полни со недостатоци, дека нема да го издржат тестот на времето. Проблемот е во тоа што нивното мислење другата личност или нема да го земе предвид или дури и Раковите нема отворено да го искажат своето мислење. Што се однесува до финансиите, тие се толку ограничени што Раковите се прилично исплашени и под стрес поради грижи за постоење. Приватниот бизнис и бизнисот поврзан со странски соработници одат добро.

Љубов

Областа на љубовта е претставена на сложен начин. Раковите кои се зафатени имаат стабилна врска со партнерот и одличен потенцијал за понатамошен развој на врската. Она што е проблем е нивната несигурност, пасивност и срамежливост. Раковите се тотално блокирани. Тие немаат храброст да ги покажат своите емоции или да преземат каква било иницијатива. Тие се толку згрчени и се плашат дека другата страна ќе ги прифати нивните предлози да не прават ништо. Тие би сакале толку многу, можат да постигнат толку многу, но немаат самодоверба. Партнерот е свесен за квалитетот што го поседува Ракот. Сепак, тој не може да стори некои работи наместо Ракот. Затоа, тој трпеливо очекува ракот да покаже иницијатива и да ги подобри нивните односи.

Здравје

Што се однесува до здравјето, периодот е поволен за хронични проблеми. Примарно се прикажани за пределот на главата. Главата е чувствителна, затоа се можни главоболки, треска, температура, мигрена, проблеми со синусите итн. Имунитетот на ракот е во нагло опаѓање. Би било добро тие самите да направат нешто превентивно по тоа прашање и да спречат потенцијални проблеми. Ако се на некоја терапија, тоа дава одлични резултати. Би било добро Раковите да обрнат внимание на нивната исхрана. Ако веќе размислувале за премин кон здрава исхрана, ова е поволна недела за намалување на одредена храна, пред се слатки, а може да размислат и за намалување на внесувањето на месо и месни производи.

ЛАВ

Работа

Лавовите имаат успешна недела кога станува збор за комуникација. Состаноците течат на задоволително ниво, така што можам да очекувам потпишување нови договори и воспоставување на долгорочна соработка. Ова е исто така добра недела за пократки службени патувања. Она што е проблематично е несоодветна соработка со странски соработници. Таа ќе биде во ќор-сокак. Лавовите реално ќе ја проценат ситуацијата и очекуваат уште една соработка за да се стави крај на соработката, што нема да го стори засега. Ова е одлична недела за работни места што имаат врска со средношколски, спортски, забавни места. Во основа, Лавовите ќе направат многу, но нема да бидат задоволни од резултатите.

Љубов

Накратко, Лавовите се во дилема. Тие дефинитивно имаат чувства кон другата личност и тие чувства се возвратени. Проблемот е во тоа што Лавовите не се задоволни од врската. Имаат впечаток дека не се среќни, дека врската преминала во рутина и дека врската не напредува. Како и да е, сакаат стабилна врска и ја имаат. Проблемот е во тоа што им треба различен вид на врска: потопла, со поголема страст, повеќе настани, динамика, нешто што ги крева енергично. Другата страна не забележува дека Лавот се сомнева во врската и верува дека врската е идеална. Тука понатамошната врска зависи пред се од Лавот. Тој мора отворено да каже што сака и да ја води врската во насока што повеќе му одговара.

Здравје

Лавовите имаат прилично неповолна недела кога станува збор за здравјето. Лавовите мора да се грижат за срцето. Во случај на какви било симптоми, тие не треба да чекаат спонтано да поминат, туку треба веднаш да реагираат и да се обратат до лекар за помош. Постои поволен период за хронични проблеми кои првенствено се поврзани со коските. Значи, фрактури, падови, фрактури, истегнувања и слично треба да бидат заштитени. Можни се ревматизам, проблеми со зглобовите и коленото. Она што е сериозен проблем е слабата кондиција. Лавовите не се занимаваат со физичка активност и тоа негативно влијае на нивното здравје. Би било добро да вклучат барем прошетка во нивниот дневен распоред.

ДЕВИЦА

Работа

Девицата се соочува со исклучително стресна и тешка работна недела. Проблемите се гледаат во многу сегменти. Соработката со колегите е минимум. Не само што Девиците и колегите имаат различни мислења за многу деловни прашања, туку ниту една од страните воопшто не сака да попушти и да признае дека другата страна има различни, но интересни идеи. Комуникацијата генерално се претставува како проблем. Состаноците ќе бидат одложени или откажани. Следното нешто е да ги промените вашите деловни планови. Супериорниот ќе го смени деловниот курс, и тоа драматично, и повеќето работи што беа актуелни одеднаш станаа од второстепено значење. Девиците не сакаат ненадејни промени, особено работни места во кои вложиле многу труд.

Љубов

Можете да направите што било ако сакате. Емоциите постојат и имате потенцијал да бидете емотивно задоволни. Проблемот е во тоа што сте несигурни и не знаете што точно сакате. Наоѓате милион причини зошто чекате да пропадне врската. Во суштина проблемот е во вашата несигурност. Во овој момент нема потреба да се донесуваат одлуки за иднината. Јасно е дека не сте сигурни што точно сакате, но за околу еден месец, сè ќе си дојде по свое. Важно е да не донесете одлука сега за која не сте сигурни. Вашиот партнер негува стабилни емоции кон вас. Тој има многу попозитивен став кон вашата иднина. Понекогаш е потребно да бидете трпеливи, да оставите времето да ги искристализира работите. Ова е точно периодот пред вас.

Здравје

Периодот поволен за хронични проблеми е сè уште во тек. Тие се поврзани со органите за дишење, нервите, циркулацијата и притисокот. Овие се проблеми со кои веќе сте имале можност да се соочите, така што ќе знаете како да ги решите. Вашите коски се чувствителни. Ова е проблем што генерално е актуелен скоро цела година и ќе продолжи уште околу еден месец. Тогаш овој тип на проблем конечно ќе исчезне долго време. Вашата глава е чувствителна. Сериозен проблем е недостатокот на каква било физичка активност. Ако сакате да направите нешто за вашето здравје, првото нешто е да станете физички активни. Интензивниот тренинг не ве привлекува, но можете да наметнете некои рекреативни спортови.

ВАГА

Работа

Областа на работа е солидно претставена. Ова е одлична недела за пократки патувања и успешни преговори. Што се однесува до Вагата, која размислува да започне приватен бизнис, ова е поволна недела да се вклучите во таа работа. Вагите се задоволни од финансиите. Приливот на пари е стабилен. Вагите ќе можат да разгледаат некоја тајна трансакција со пари. Постои можност некој да им побара заем, но Вагите нема да бидат сигурни дали треба да го сторат тоа. Совет е да не позајмува пари без оглед што ќе им каже другата личност или што тие знаат подолго време. Ако очекуваат некои информации поврзани со странство, шансите да ги добиете во текот на оваа недела се многу мали.

Љубов

Царството на љубовта не е најдобро претставено. Вагите кои се во врска се прилично љубоморни и тврдоглави. Се чини дека тие не можат да надминат нешто од минатото и упорно да му го кажат истото на својот партнер. Со вагата во брак, проблемите ги предизвикува брачниот другар. Тој изгледа прилично несигурен, фрустриран, обесхрабрен, без иницијатива. Вагите длабоко веруваат дека ова е минлива фаза што ќе помине брзо. Вагите имаат обожавател на работа. Тоа е или колега или некој со кого соработува бизнисот. Другата страна е заинтересирана за Вагата веќе подолго време, но не сака отворено да го покаже својот интерес. Причината може да биде нечиј статус, па другата страна се плаши дека тоа би бил камен на сопнување.

Здравје

Областа на здравството е солидно претставена. Може да има некои хронични проблеми поврзани со хормони, алергии и сон. Хормоналните проблеми можат да бидат поврзани со тироидната жлезда или гениталиите. Би било добро да одите кај гинеколог на рутинска, редовна контрола. Што се однесува до алергиите, веројатно ве вознемирува некој мирис или вкус. Респираторниот систем може да реагира, па можете да кивнете, да доцните, да имате чуден вкус во грлото и слично. Што се однесува до спиењето, присутни се две опции: едната е поврзана со премногу сон, а другата со несоница. Се чини дека нема да можете да ја имате вистинската рамнотежа, па во случај на несоница, може да посегнете по употреба на помагала за спиење. Во принцип, здравјето не е лошо.

СКОРПИЈА

Работа

Неповолниот период за работа продолжува. Слични проблеми се присутни како и во претходниот период: неможноста да се реализираат плановите, неможноста да се најде решение и општата стагнација негативно влијае на психата на Скорпијата. Нивната самодоверба е разнишана. Тие се толку демотивирани што имаат впечаток дека што и да прават нема да успее. Реално, ситуацијата е таква што тие не можат да ја променат. Би било добро да се фокусирате на работа поврзана со странски соработници. Оваа област е нешто подобро претставена, но е далеку од успешна. Она што е проблем е губењето расположение на работа, кое е присутно и кај колегите и кај претпоставените.

Љубов

Царството на љубовта е задоволително прикажано. Скорпиите се одлични емотивни луѓе. Што се однесува до тековниот период, тие се задоволни од односот со нивниот партнер, па дури и го сметаат за идеален. Проблемите се гледаат само во областа на комуникацијата. Причината е меѓусебна тврдоглавост, па дури и принудување на инает. Друга причина е љубомората. Скорпиите се познати по својата љубомора, и во овој период се истакнува. Во суштина, нема вистински проблеми во врската. За Скорпиите е многу важно малку да се релаксираат, да прифатат нормално дека партнерот има комуникација со други луѓе. Скорпиите ќе имаат проблем со контактот на партнерот со лице од работа и тие погрешно ќе го разберат секој повик надвор од работното време, бидејќи интересот на другата страна е за нивниот партнер.

Здравје

Со Сорпијата, можни се хронични проблеми, кои беа присутни и во претходниот период. Главата е најзагрозена, затоа се можни треска, тепмература, главоболки, мигрена и проблеми со синусите. Коските се прилично чувствителни. Можни се целосно непланирани повреди. Луѓето чија работа е поврзана со спортот треба да бидат особено внимателни да немаат неочекувани проблеми. Исто така, луѓето кои се занимаваат со некоја активност во природа треба да водат сметка да избегнат повреди. Ова е особено точно за планинарите. Се покажа дека срцето е чувствително и во случај на какви било симптоми, потребно е да се консултирате со лекар и да не чекате проблемот да помине сам по себе.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Областа на работа е одлично претставена. Стрелците ќе бидат задоволни од ситуацијата на работа. Соработката со колегите е претставена како стабилна и полна со разбирање. Стрелците ќе бидат задоволни од стабилната финансиска состојба. Доколку бизнисот има врски со компании кои се надвор од европскиот континент, ќе има задоволителна деловна соработка. Стрелците ќе бидат горди на својот придонес и задоволни од успехот. Стрелците имаат некои свои деловни идеи кои сè уште не добиле конкретна форма. Ова се повеќе навестувања за нов деловен проект, општи контури каде недостасуваат конкретни детали. Засега, Стрелците ги чуваат своите планови во тајност и трпеливо работат на тоа да ги осмислат.

Љубов

На Стрелците им претстои неповолен период за љубов, без разлика дали се слободни или ја имаат другата половина. Во првиот случај, тие ќе бидат тотално разочарани од неможноста да се сретнат со личност што може да ги заинтригира. Тој ќе има впечаток дека ќе остане сам засекогаш. Стрелците сакаат да флертуваат и да освојуваат, па им е тежок периодот во кој нема можност за споменатите работи. Ако се зафатени, Стрелците нема да бидат задоволни од врската. Проблемот е што исчезна страста што му е многу важна на Стрелецот. Нема возбуда, предизвик, освојување … Врската без страст кон Стрелецот не е задоволувачка врска. Стрелците полека почнуваат да се прашуваат за врската и главното прашање е дали воопшто треба да го одржуваат.

Здравје

Областа на здравството е доста добро претставена. Девиците се грижат за здрав начин на живот, особено за здрава исхрана, а тоа дава позитивни резултати. Тие се чувствуваат добро и се задоволни од својот изглед. Можните здравствени проблеми се исклучиво поврзани со хронични проблеми. Значи, ова се проблеми што се враќаат од време на време и со кои Стрелците знаат како да се справат. Затоа тие нема да бидат особено исплашени ако имаат проблеми поврзани со алергии или хормони. Следниот проблем е поврзан со спиењето. Девиците можат да бидат склони кон премногу спиење или склони кон несоница. Во вториот случај, постои можност да посегнете по лекови или чаеви.

ЈАРЕЦ

Работа

Јарците се соочуваат со прилично нестабилна и неповолна деловна ситуација. Нестабилноста се рефлектира во промените во сите можни планови. Ако имаа состаноци, тие ќе беа одложени. Доколку имале договорено службено патување, тоа ќе биде продолжено. Ако долго време работеле на проект, а го сториле, одеднаш ќе бидат префрлени на друг. Јарците сакаат кога сè е организирано до најмалите детали и кога сè оди според планираното. Ваквите ненадејни промени предизвикуваат незадоволство. Можам да станам нервозен. Исто така, сите промени може да се доживеат како доста стресни. Јарците ја сакаат безбедноста обезбедена од добра организација на работа и рутина, а во текот на оваа недела ќе бидат надвор од зоната на удобност.

Љубов

Пред Јарците е феноменална недела за љубов. Тие се прилично рационални и прагматични при изборот на партнер. Тие сакаат да анализираат сè, да планираат сè и да сакаат емоционална безбедност. Она што е добро е што иако ја анализираат саканата личност до најмалите детали, тие не можат да најдат никакви недостатоци. Сè што гледаат и слушаат им одговара. Тие се чувствуваат добро, затрупани бидејќи мислат дека нашле личност со која ќе останат цел живот. Тие се многу грижливи. На овој начин, партнерите покажуваат колку им е грижа. Јарците не се луѓе кои зборуваат за љубов. Тие ја покажуваат својата љубов на конкретен начин. Саканата личност не се сомнева во стабилноста и трајноста на оваа врска или емоциите на Јарец.

Здравје

Кај Јарците можат да се појават само хронични проблеми на кои биле склони во претходниот период. Тие се однесуваат првенствено на органите за дишење, нервите, циркулацијата и притисокот. За Јарците најважно е да не се вознемируваат, да не подлегнуваат на стрес и да не брзаат никаде. Покрај тоа, коските се чувствителни, но во помала мера отколку во претходниот период. Главата е чувствителен дел од телото, како и срцето. Имунитетот на Јарците падна. Би било добро тие самите да направат нешто во врска со тоа. Тие изгледаат прилично невнимателни кога станува збор за здравјето. Имаат впечаток дека не можат да влијаат на хронични проблеми, па затоа не одат на лекар или избегнуваат да го посетуваат од страв од дијагноза.

ВОДОЛИЈА

Работа

Водолијата има шарена работна недела. Што се однесува до работата, тие ќе имаат впечаток дека обемот на работа е многу помал од порано, што ќе предизвика страв од иднината. Тој ќе се плаши дека оваа состојба нема да продолжи, бидејќи може да има долги и силни последици. Од друга страна, на крајот на неделата ги чека прилив на пари, што позитивно ќе влијае на нивната душевна состојба. Она што е проблем е општата негативна атмосфера на работа. Се чини дека ниту претпоставените, ниту колегите немаат волја да се борат. Тие ја прифаќаат деловната состојба каква што е. Нема иницијатива, нема нови идеи, ниту добра волја да се излезе со нешто ново и да се излезе од кризата. Се чини дека општата летаргија завладеа.

Љубов

Царството на љубовта не е најдобро претставено. Иако Водолијата е синоним за широка социјална свест, новите идеи, оригиналноста во текот на оваа недела се токму проблемите присутни во областа на комуникацијата. Водолијата ќе биде многу чувствителна и одмазничка. Се чини како да чекаат партнерот да им каже нешто за да можете да го вратите огнот со Плутон. Ако се случи тоа, тие ќе кажат на крајно директен и саркастичен начин што им е на ум. По тој повод, тие нема да бираат зборови, па нивните коментари многу ќе му наштетат на партнерот. Тој не само што ќе се осврне на работите што ги исфрлија од чекор, туку ќе погледна наназад и ќе фрли многу работи во лицето на својата партнерка за кои молчеа и за кои партнерот не знае ни дека Водолијата и пречеше.

Здравје

Здравјето не е најдобро. Во психолошка смисла, Водолиите се откажаа и тие се чувствуваат прилично несреќни. Ним им недостасува оптимизам, светла глетка кон иднината. Наместо тоа, тие имаат впечаток дека депресивната и мрачна сегашност ќе трае вечно. Тоа е субјективно чувство кое ќе трае некое време. Што се однесува до физичката страна на здравјето, можни се вообичаени проблеми што нормално се случија во претходниот период. Чувствителните органи се срцето, главата и коските. Нивниот имунитет е намален и нивната состојба не е ништо. Она што Водолијата може да го направи за себе е да го зголеми имунитетот и да биде физички активен. Бидејќи немаат сила и волја, би било добро да се започне со некоја полесна форма на рекреација.

РИБИ

Работа

Пред Рибите, работната недела е полна со тешкотии. Бизнисот ќе стагнира. Реализацијата на новите планирани проекти ќе се одложи. Резултатите од тековните деловни обврски ќе бидат доста ограничени. Работата со претпоставен ќе биде предизвик. Ќе биде тешко да се најде нов тек во морето на нови проблеми. Проблеми се присутни и во областа на финансиите. Парите што се очекуваат доцнат. Рибите ќе имаат впечаток дека проблемите ги опкружуваат од сите страни и дека не постои област на која можат да се фокусираат, а тоа ќе донесе позитивни резултати. Лошо е што Рибите ги доживуваат сите овие работи на крајно личен начин. Тие треба да бидат свесни дека не можат да влијаат на сè и дека лошите периоди имаат одреден животен век.

Љубов

Во тек е малку понеповолен период за loveубов. Рибите се едни од најемотивните знаци. За нив, кога не работи на едно поле, тоа често се манифестира и на други полиња. Во текот на оваа недела, тие ќе бидат прилично расположени, депресивни, незаинтересирани за дружење. Оние кога не се добри со себе не се добри со другите. Ова е периодот кога тие не сакаат да го споделат своето незадоволство со други луѓе. Ним им одговара да се пензионираат, да се препуштат на осаменост и да чекаат да помине лошиот период. Рибите се едни од ретките знаци кои повремено се повлекуваат од светот за да ги наполнат батериите. Во тек е еден таков период, така што партнерот Риби може само да ги остави да се опорават самостојно.

Здравје

Здравјето е прилично лошо прикажано. Во овој случај, проблеми се присутни во областа на психолошкото здравје, но и физичко. Во психолошка смисла, Рибите се откажаа. Тие се лошо расположени, депресивни и имаат ниско ниво на самодоверба. Во физичка смисла, постои можност за хронични здравствени проблеми поврзани со коските и главата. Би било добро да се грижите за вашата исхрана. Срцето е прилично чувствително. Физичка активност не постои. За рибите е многу важно да се движат, и психолошки и физички. Само тие можат да ја сменат состојбата во која се наоѓаат. Затоа е подобро да направат нешто превентивно сами, а не да чекаат да ескалираат проблемите и да побараат помош од лекар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum