Ноември ги враќа Меркур, Марс и Нептун во директно движење и носи поволно влијание!

7 ноември, 2020
меркур

Откако серија од ретроградни планети предизвикаа одложувања, недоразбирања и потешкотии во спроведувањето на плановите или решавањето на проблемите, ноември носи поволни влијанија. Прво, на 3 ноември, Меркур оди директно, а во текот на месецот, Марс и Нептун ќе го сторат истото.


Во вторник, на 10 ноември, Меркур влегува во знакот на Шкорпија, што значи дека искреноста ќе има предност пред дипломатскиот пристап.

Бидете внимателни да не ги повредите или заплашувате вашите соговорници, бидејќи тие ќе ви одговорат со иста мерка и ќе започнат циклус на меѓусебно незадоволство.

Во четврток, на 12 ноември, Јупитер ќе се најде во соработка со Плутон во Јарец. Ќе најдете начин успешно да ги надминете предизвиците. Дури и ако не сте свесни за вашата внатрешна сила, ова планетарно соединение ќе ви помогне да станете свесни за тоа и да го користите.

Два дена подоцна, Марс на Овен започнува директно движење по двомесечното назадување за време на кое сте имале можност да ги преиспитате себе си и целите кон кои се стремите. Почетокот на неговото директно движење значи дека е дојдено време за одлучно дејствување и реализација на проекти и планови.

Планетата на борба и иницијатива во Овен, знакот со кој тој владее, ќе им даде силен ветер на грбот на оние кои ќе се фрлат на долго одложени работни места.

Фрлете се на работни места што ги одложувате долго време.
Во недела, на 15 ноември, спојот на Сонцето и Месечината ќе ја произведе Новата месечина во Шкорпија. Оваа фаза на Месечината ќе ги зајакне желбата и мотивацијата, охрабрувајќи ве да дадете сè од себе за да ги остварите плановите. Исто така е време на вознемирени емоции и зголемено дејство на алкохол. Не кажувајте дека не ве предупредивме!

Во сабота, на 21 ноември, планетата на љубовта и убавината Венера влегува во страсната Шкорпија, отворајќи ја вратата за период на дрскост и ризично преземање на романтичниот авион. Ќе играте сè или ништо и ќе налетате на бес ако работите не одат како што треба. Истиот ден Сонцето се преселува во Стрелец, носејќи ја со себе потребата да се посвети на повисока цел и да работи за општо добро.

Ноември завршува со полна месечина во Близнаци. Во понеделник, 30 ноември, зборовите ќе бидат вашето најсилно оружје, со кое ќе можете да направите многу добро и зло. Затоа, проверете дали вашиот јазик не е побрз од умот и се сомневате дека е подобро да молчите отколку да кажете што било.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi