Од скокање во река, до спасување од пожари: Овие луѓе се ТИВКИ ХЕРОИ во 2020 година (ВИДЕО)

15 декември, 2020
poplava

Ги ризикуваа своите животи за да им помогнат на странци во неволја

Постојат херои за кои секој дознава порано или подоцна, а од друга страна ги има и оние „малечки“, обични луѓе кои со своите несебични гестови ги освојуваат срцата на оние на кои им помогнаа во неволја.

На пример, тој беше спасител со една нога, кој и покрај неговиот хендикеп, скокна во реката за да го спаси животот на возачот кој излета надвор од патот.

Тивок херој беше исто така жена од Флорида која спаси сосед од задушување со некоја верзија на интервенцијата на Хајмлих.

На видеото се прикажани и хероите од плажата Лагуна кои скокнаа во вода за да ги спасат невестата и младоженецот, „покриени“ од брановите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris