Одберете ја бојата која најмногу ве привлекува: Овој тест од 1048-ма го открива вашиот карактер!

6 декември, 2020
cveta2-830x0


Овој едноставен тест за утврдување на психолошката состојба на една личност е измислен од швајцарскиот психотерапевт Мек Лишер во 1948 година. Неговиот тест се смета за револуционерен во светот на психологијата и психијатријата.

Како што можете да видите, на сликата се прикажани осум правоаголници со различни бои. Треба да изберете еден од нив. Важно е да не бидете водени од здравиот разум при изборот, туку од потсвеста. Значи, не треба да ја изберете омилената боја ниту, пак, треба да го доведувате во прашање значењето на боите, само слушајте ја вашата интуиција. Која боја ви се допаѓа во моментот?

Црна

Ако сте одбрале црна боја, го знаете чувството на осаменост, но знаете како да се справите со тоа. Се обидувате да не ги покажувате своите слабости, иако тајно сонувате дека некој ќе ви посвети поголемо внимание. Сите проблеми сами ги решавате, имате свое мислење и другите луѓе не влијаат врз вас.

Сива

Ако сте одбрале сива боја, вие сте многу внимателна личност. Вие се обидувате да не се издвојувате од толпата, но имате богат внатрешен свет. Вие сте искрени и скромни. Честопати се сомневате во себе. Не го стори тоа, само додај малку боја во твојот живот.

Црвена


Ако сте се одлучиле за црвениот квадрат, имате многу емотивна природа. Сакате многу страсно, но и мразите. Можете лесно да навредите некого ненамерно, но потполно несвесен за тоа и да не размислувате за последиците. Сепак, сакате да ги расположувате луѓето околу вас.

Жолта

Ако сте го одбрале жолтиот квадрат, вие сте многу позитивна, отворена и дружеубива личност. Имате оптимистички поглед на светот. Вие знаете како да ги сакате луѓето и лесно е да комуницирате со вас. Имате многу хобија, затоа што ве интересираат многу работи. Вие знаете како да уживате во едноставни работи и да му се восхитувате на она што ги прави живот.

Кафеава

Ако изберете кафеава, вие сте практична и објективна личност. Фактите и доказите се важни за вас, а не идеите и соништата. Вие секогаш ги проценувате своите можности на реален и објективен начин. Понекогаш сепак би било подобро да се опуштите.

Сина

Ако сте одбрале сина, тоа значи дека сте смирени и секогаш стабилни. Психолошката рамнотежа е важна за вас во секоја ситуација. Имате голема самодоверба и секогаш се стремите кон хармонија. На крајот на краиштата, вие сте вистински сонувач, романтичар, па затоа секојдневната монотонија лесно ви здодева.

Зелена

Ако најмногу сакате зелена боја, имате голем потенцијал за успешен живот. Сакајте го својот живот и сè околу вас. Вие сте свесни за своите цели и одите кон нив секој ден. Многу лошо реагирате на критиките и ја губите самодовербата кога не добивате само позитивни коментари.

Виолетова

Ако се одлучите за виолетова боја, вие сте љубопитна и страсна личност. Виолетова обединува спротивности, како самиот човек. Вие сте личност со расположение – имате остри премини од активност до целосна рамнодушност, од крајност во крајност, но во душата се стремите кон хармонија. Оваа боја често ја избираат креативни луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris