Овие три хороскопски знаци едвај чекаат да започнат кавга!

21 октомври, 2020
image-asset

1. Овен

Овните се познати по својата агресивност, импулсивност и воинственост. Тие лесно се фрустрираат затоа мора да бидете внимателни со нив бидејќи никогаш не знаете што ќе ги исфрли од такт. Откако ќе се налутат, нема да се двоумат да ве известат. Тие немаат многу трпеливост, па веднаш ќе започнат расправија и секогаш ќе излезат од тоа како победници.

2. Скорпија

Скорпиите сами по себе не се агресивни, но ако некој ги повреди тие имаат тенденција да се лутат, па дури и да бидат насилни. Тој нема да се воздржи од врескање, фрлање работи или удирање во ѕидови. Ако ги вознемирите, тие лесно ќе започнат расправија. Покрај тоа, тие се лути и никогаш не забораваат за што се расправаат, па затоа не е невообичаено години подоцна да извлечат стара кавга и да продолжат да се расправаат со несмалена ревност.

3. Бик

Биковите можат да бидат многу агресивни и да не прават компромиси. Не сакаат кога некој не се согласува со нивното мислење, па дури и мирна дискусија може да се претвори во огромна кавга. Тие се многу страствени и упорни во своите ставови, брзо се лутат ако некој ги оспори. Откако ќе се налути, Бикот е подготвен да се кара до бесвест и вистинска реткост е да признаеме дека погрешиле за нешто.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum