Овие три хороскопски знаци обично се враќаат на својата поранешна љубов

15 октомври, 2020
10155322965f87134fcb841016044030_w640

Ниту едно раскинување не е лесно, но кога врската не оди добро, паровите продолжуваат да живеат едни без други. Но, постојат хороскопски знаци кои не го гледаат раскинувањето како крај на таа љубовта, па од време на време се враќаат во нивната прегратка.

Овен

„Ако некој ќе биде во врска што постојано се вклучува и исклучува, тоа е дефинитивно Овен“, вели астрологот Емили Ридаут, велејќи дека Овенот е знак на его.

Ова е причината зошто луѓето со силна енергија се обично импулсивни и често одат по она што го сакаат. Во љубовните врски, тие често се движат брзо.

Ако Овенот изгледа како добра идеја – без разлика дали станува збор за раскинување или помирување, тој нема да се двоуми за момент.

За разлика од некои кои ќе размислат добро, Овенот ќе клекне пред да размисли за добрите и лошите страни на таа врска.

Овој хороскопски знак, откако ќе се заљуби до ушите, тешко е да се помири со фактот дека дојде крајот.

Тие се лутат во моментот, но во нивните срца сè уште се надеваат дека оваа врска може да преживее. Тие брзо го менуваат расположението, што може да ги доведе во непријатна ситуација.

Бидејќи со нив владее планетата Марс, која го контролира физичкиот инстинкт, тие можат да станат робови на нивната страст. Но, ако се во врска, и им се допаѓа друга личност, одеднаш почнуваат да чувствуваат дека оваа врска ги гуши и тие брзо раскинуваат.

Сепак, многу Овни брзо ја сфаќаат својата грешка, и се обидуваат на секој начин да се вратат во прегратките на бившиот.

„Одлучете каде ќе ја насочувате својата енергија и обидете се да не ве тресат само вашите сексуални нагони“, советува Емили Ридаут.

Близнаци

Близнаците се отворени и склони на прошка и тие ги доживуваат кавгите и раскинувањата како непосредни, во никој случај трајни. Со други зборови, овој хороскопски знак нема да брише фотографии со бившиот од социјалните мрежи или да го избрише неговиот телефонски број.

Тие со задоволство се враќаат во минатото, верувајќи дека оваа личност може да се промени на подобро.

Друга карактеристика што ги прави отворени за помирување со бившиот е нивната комуникативност, односно нивната способност да го видат туѓото мислење и да ги оправдаат своите потези.

Наместо засекогаш да заборават на него, тие секогаш се подготвени да разговараат.

Но, бидејќи тоа е воздушен знак, тие се прилично неодлучни. Еднаш во врска, тие честопати копнеат по статус на слободна личност.

Вага

Вагата е воздушен знак, вели Емили Ридаут, и примарен знак што се однесува на партнерство. Значи, има смисла зошто тие се секогаш подготвени да се вратат на своите бивши.

Иако се неуморни во расправија, доколку долго време ги потиснувале негативните емоции, тие можат брзо да станат сочувствителни кон бившиот.

Кога ќе се разладат од раскинувањето, тие обично објективно гледаат на ситуацијата што доведе до распад на врската, а потоа се подготвени да дадат втора шанса. Тие се одлучуваат на овој потег затоа што им е тешко да ја поднесат осаменоста. Врската им дава чувство на припадност, поддршка и значење.

Затоа тие често се враќаат кај бившиот бидејќи не сакаат да го изгубат чувството на сигурност, пишува „Бизнис инсајдер“.

Проблемот е во тоа што Вагите можат да ги превидат проблемите, бидејќи повеќе сакаат да имаат лош партнер отколку никој. И тоа значи дека тие често завршуваат во токсични ситуации со луѓе кои не се добри за нив.