Пет причини зошто покојните се појавуваат во соништата на своите блиски!

20 октомври, 2020
223553_san-shutter_ls

Иако веќе не се со нас, најблиските кои починале никогаш не нè напуштаат. Многу луѓе зборуваат за тоа како ги посетуваат во соништата, што може да биде многу реално и живописно. Таквите соништа се познати како – соништа за средби.

– Татко ми и мајка ми починаа пред повеќе од десет години, со разлика од една година. Околу шест месеци по секоја смрт, со секој од нив, па дури и со двајцата, сонував барем по еден многу жив сон. И тоа не беше обичен сон, чувството беше поинакво – вели д-р Патрик Мекнамара.

Таквите соништа често имаат заеднички теми:

– Починатиот се појавува како што е во животот, но некако е помлад и поздрав.

– Тој пренесува порака на охрабрување до оној што сонува за тоа, како „Јас сум добро и сè уште сум со тебе“.

– Пораките на починатиот пристигнуваат повеќе телепатски или ментално, отколку што се зборуваат со зборови.

– Сонот е понормален и пореален од бизарен, какви можат да бидат класичните соништа.

– Соништата се интензивни, како покојникот навистина да дошол да го посети, а оној што сонува се сеќава на сонот кога ќе се разбуди. –

Сонот има силно влијание врз некоја личност, некои луѓе и се менува. – После таков сон, се остварува што е правилно, а што не, или период на жалење или ширење духовни погледи.

– За традиционалните народи, кои даваа еднаква или уште поголема онтолошка тежина на соништата во споредба со реалниот живот, соништата за средби беа целосно убедлив доказ дека постои духовен свет и живот после смртта – објаснува Мекнамара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort