Полна месечина и Ноќ на вештерките: Моќта на магијата ќе ја почувствуваат ОВИЕ знаци

30 октомври, 2020
profimedia-0324077382 (1)

Уран бара од нас да се разбудиме и ја отвора вратата за промена за секој знак на Зодијакот. Едно од најстрашните познати суеверија е појавата на полна месечина на Ноќта на вештерките. Тоа ќе се случи токму оваа година. Астрологијата вели дека ретката сина месечина што ќе се појави на 31 октомври може да влијае на вас повеќе отколку што мислите. Таа најголемо влијание ќе има на овие хороскопски знаци

žena


Бик

Бикот сака удобност во домот, но тоа дефинитивно не ги прави мрзливи. Ако ништо друго, овој хороскопски знак сака да научи како да заработи повеќе пари и да најде среќа во предметите околу него. – Дајте му енергија на вашиот претприемачки дух. Оваа полна месечина активира повеќе огнен пристап кон начинот на кој ја работите својата работа – советува астрологот.

Близнаци

Познато е дека Близнаците се добар говорник кој речиси пука со креативност, љубопитност и идеи. Логично е прогнозата на сината месечина да биде креативната страна на овој воздушен знак, со фокус на продуктивноста. – Оваа сина месечина ја активира вашата имагинација. Уживајте и оставете ги талентите да ве водат. Нурнете во областа на вашите соништа и визии. Остави ја твојата уметност да води – совет од астролог за сите Близнаци.

Лав

Лавовите се полни со гордост. Најдобриот комплимент што можете да му го дадете на овој знак е „Се восхитувам на твојата самодоверба“. Оваа самодоверба ќе ви помогне и во работата. – Оваа полна месечина е одлична за зајакнување на вашата кариера. Презентирајте ги вашите идеи. Помислете на нови работни места. Променете нешто. Соберете храброст да иновирате “, вели Робинс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum