После неколку децении се појави Рис: Уловен од камерите на Националниот парк во Македонија!(ФОТО)

20 октомври, 2020
121935840_2947051518862346_8287529742939002308_o

Присуството на балканскиот рис повторно беше забележано во македонскиот национален парк „Галичица“, по пауза од неколку децении, соопшти денеска паркот.

Како што е наведено, еден поединец од балканскиот рис бил „фатен“ од стапица за фотографии покрај оградата на Центарот за репродукција за елени во Националниот парк.

Властите се надеваат дека рисот ќе остане на планината Галичица, на крајниот југозапад на Македонија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum