Пред нас е најмоќниот астро период во годината: Затемнувањето на месечината ќе им го искомплицира животот на овие знаци

26 ноември, 2020
218001_shutterstock-1138911659_ls


Овен

Овенот мора да се грижи за комуникација со пријателите, семејството и колегите. Размислете добро пред да кажете нешто, бидејќи може да бидете погрешно протолкувани. Избегнувајте секаков вид конфликт и внимавајте да не навредувате никого.

Бик

Биковите ќе почувствуваат големи промени во областа на финансиите. И покрај тоа што уживате во луксуз, сега не е време за тоа. Време е да започнете да штедите.

Близнаци

Ова затемнување ќе биде како животна пресвртница за вас. Ако планирате да постигнете некои големи работи или одложувавте некои планови веќе подолго време, сега е вистинското време да ги реализирате.

Рак

Ова затемнување за Раковите се случува во дванаесеттата куќа, што се однесува на потсвеста, духовното учење и тајните. Многу ракови сега можат да откријат и да научат некои нови работи. Сфаќате каде погрешивте и свртете нов лист. Можно е да откриете некои тајни на вашиот партнер или блиски луѓе кои ќе ве изненадат.

Лав

Кај Лавот, овој астро период може да се одрази на духовниот живот. Многу Лавови се фокусирани на желби, планови, пријатели, цели и овој период е одличен за постигнување нови успеси. Ако се обидете, по затемнувањето на Месечината, сè може да трае погоре траекторија.

Девица

Ова затемнување ќе има силно влијание врз вас, затоа немојте да бидете изненадени ако почнат да се случуваат разни промени во кариерата. Можно е да ја смените работата. Условите што ги имате на моменталната работа не ви се допаѓаат, па затоа би било добро да започнете да размислувате за промени. Ѕвездите се во ваша корист, затоа нема да биде тешко да најдете работа со подобри услови.


Вага

Многу желби ќе се разбудат кај Вагата. Ќе бидете подготвени за нови предизвици, а ѕвездите ќе ве поддржат во тоа. Што и да имате намера, ќе постигнете.

Шкорпија

Бидејќи овој астро период се случува во вашата 8-ма куќа, носи големи промени. Подгответе се за пресврти, раскинувања и неочекувани настани, но сето тоа е составен дел од новото поглавје што ве чека. Ништо ново не може да се започне, ако не му ставите крај на минатото, запомнете го тоа. Можеби сте малку понервозни.

Стрелец

Ова затемнување само позитивно ќе влијае на вас. Ќе бидете добро расположени и полни со енергија. Можно е да запознаете личност од спротивниот пол која особено ќе ве сака и ќе ве интригира.

Јарец

Ќе почувствувате силни промени неколку дена пред и по затемнувањето. Околностите можат да ве доведат до промена на работното место. Вие ставивте крај на сè што ве мачеше во минатото, и сега продолжувате понатаму. Ова е добар период за вас.

Водолија

Водолии, кај вас ова затемнување се случува на вашето петто поле, што може да донесе промени со деца, во љубов, со браќа, сестри. Треба да промените некои навики ако сакате подобра иднина.

Риба

Внимавајте, пред да кажете нешто, добро размислете за да не повредите некого. Избегнувајте конфликти. Ова затемнување ќе донесе помали потреси на полето на љубовта. Ако му замерите на вашиот партнер, кажете му го тоа, за да избегнете поголеми конфликти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi