Проверете дали луѓето ве лажат: Овие 3 зборови ги издаваат!

5 ноември, 2020
laz

Понекогаш навистина сакаме да им веруваме на луѓето, но сепак се сомневаме … Проверете дали луѓето ве лажат! Само слушајте внимателно и сè само ќе ви биде кажано! Овие 3 зборови ги издаваат!

Пааа ..

Ако поставите некому прашање на кое може да одговорите со „да“ или „не“, а одговорот што ќе го добиете започнува со „да“, постои голема веројатност да слушнете лага. Кога на прашањето одговараме со „да“, во повеќето случаи тоа значи дека ќе дадеме одговор што соговорникот не го очекува.

Зошто да ти верувам

Кога прашувате искрена личност зошто некој треба да им верува, тие обично одговараат со: „Затоа што ја велам вистината“ или нешто слично. Лажговците тешко ја кажуваат истата реченица затоа што лажат. Наместо тоа, лажговците нудат разни изговори како што се: „Затоа што јас сум искрена личност“, „Не мора да ми веруваш ако не сакаш“ и „Немам причина да те лажам“. Прашањето: „Зошто да ти верувам“ може да се постави на различни начини во зависност од нивото на интимност што го имаме со соговорникот.

Тоа е…

Прашањата со да или не заслужуваат да бидат одговорени со да или не. Кога луѓето не сакаат или не можат да ви одговорат со да или не, тие обично одат во областа „е area“ на одговорот. Царството на одговорот „тоа е“ зафаќа простор помеѓу вистината и измамата. Се состои од полувистини, навестувања, претпоставки и вербално џудо.

За да дознаете дали луѓето ја кажуваат вистината, прашајте ги да или не. Ако не можат да одговорат, треба да се подигне црвено знаме. Откако некој ќе ви даде извртен одговор на директно прашање, слободно повторете го. Ако сè уште не добиете директен одговор, се зголемува можноста некој да ве лаже.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi