Руски тест открива дали имате шесто сетило: Вакви луѓе има малку, а можеби и вие сте меѓу нив!

12 октомври, 2020
vidovitost-sesto-culo-830x0

Само 7 прашања се доволни за да ја откриете вашата скриена моќ

Таканареченото шесто сетило ни помага да носиме одлуки врз основа на инстинкт, исклучувајќи секаков вид логика. Постојат неколку манифестации на шестото сетило – јасновидост, телепатија и предвидливост. Ако сте меѓу оние кои имаат т.н. шесто сетило, ќе дознаете во тестот подолу

1.Дали сте секогаш сигурни во вашиот следен чекор, дури и во најобичните активности во текот на денот?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

2. Колку често им помагате на луѓето со совет и точно знаете што треба да направат во дадена ситуација?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

3. Дали сонувавте соништа во кои беа претставени слики што тогаш се случија во реалноста?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

4. Дали некогаш се случило вашите предвидувања да се остварат за луѓето околу вас?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

5. Дали некогаш сте имале телепатија – дали размислувате како би сакале да слушнете одредена личност која ве повикува токму во тој момент?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

6. Дали сте во можност да го слушнете гласот на некоја личност ако се сконцентрирате многу на размислување за тоа?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

7. Дали чувствувавте звук или глас пред спиење?

 • Не
 • Сум го имала тоа чувство неколку пати
 • Често
 • Постојано

Решение:

Одговорот „често“ на првото и второто прашање јасно го открива потенцијалот на шестото сетило и укажува на јасност на вашите мисли.

Позитивен одговор на прашањата 3 и 4 ви помага да ја идентификувате вашата способност да предвидите.

„Често“ одговорот на прашањата 5 и 6 укажува на можноста за телепатија.

Позитивен одговор на седмото прашање укажува на тоа дека во момент на тешкотија користите интуиција за која можеби не сте ни свесни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort