Се ценат себеси и својата слобода: Овие три хороскопски знаци бегаат од брак!

9 декември, 2020
137022_ring-3630028-19201111_f

Близнаци

Тие секогаш сакаат да се чувствуваат пожелно и да имаат постојана потврда од спротивниот пол. Тоа е главната причина што тие не сакаат обврска затоа што се плашат многу да не ја убијат нивната самодоверба. Дури и да се венчаат, Близнаците лесно ќе поднесат барање за развод, ако сè не е според нив.

Стрелец

Стрелецот верува дека бракот е губење на слободата. Стрелците се независни луѓе кои сакаат кратки врски и секогаш избираат авантура отколку сериозна врска. Сериозната врска ќе ги исплаши луѓето родени во овој знак. Ако тој воопшто реши да се ожени, партнерот кој не го гуши и не е љубоморен е единствениот вистински партнер за Стрелецот.

Лав

Лав сака да ужива во својата младост, да се фокусира на себе и на своите потреби, за да не се грижи за староста. Дури и ако Лав никогаш не одлучи да се ожени, тој секогаш ќе ги има спомените од бројните додворувачи. Тие не веруваат во концептот брак, лесно им е здосадува од сè и веруваат дека нема осаменост, туку слобода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris