Се смета дека е најемотивниот хороскопски знак, а сепак повеќето убијци се родени во него

16 октомври, 2020
19704123175f88559d77013749455788_w640

Група истражувачи направија список со 25-те најкрвави сериски убијци и проверија во кој хороскопски знак се родени и се покажа дека некои знаци се позастапени од другите.

Се разбира, тоа не значи дека некој има предиспозиција да стане сериски убиец само затоа што е роден во одреден знак.

Иако Рибите обично се сметаат за смирени, тие се најдоа на врвот на оваа листа.

Дури петмина од 25-те сериски убијци на списокот се родени во овој знак, а тоа се: Денис Редер (убиец на БТК), Ајлин Вурнос (ја игра Шарлиз Терон во филмот „Чудовиште“), Доналд Хенри Гаскинс, Вaјон Вејн Гејси (убиец на кловн) и Ричард Рамирез (Ноќен шпион).

Второто место го делат три хороскопски знаци. Во секој од нив се родија тројцата најжедни сериски убијци.

Во знакот на Близнаци се родени: Питер Сатклиф (Јоркшир Кутрут), Џефри Демер и Дејвид Берковиќ (син на Сем).

Во знакот на Стрелец е роден еден од најпознатите сериски убијци во светот, Тед Банди. Покрај него, тука се и Денис Нилсен и Едмунд Кемпер (кои ја убија неговата мајка), пренесува хрватски индекс.

Меѓу инаку крајно емотивните Ракови, родени се и тројца убијци. Тоа се: Гери Риџвеј (убиец на Зелената река), Роберт Хенсен и Луис Алфредо Гаравито.