Секогаш постои начин: Еве како најлесно ќе го преболите тешкото прекинување на врската

13 ноември, 2020
dreamstime_s_51723939


Кога ќе ставиме крај на врската, сите околу нас одеднаш се полни со совети што да правиме и како да се однесуваме за да ја надминеме поранешната љубов што е можно побрзо. Повеќето советуваат да заборавиме на врската што е можно поскоро, но ова е погрешен пристап.

Секој треба да се движи по свое темпо, а постојаното преживување на прекинот со другите нема да ви помогне порано да се вразумите. Во тие моменти, веројатно мислите дека ќе закрепнете порано само ако можете да престанете да размислувате за вашата поранешна љубов и да зборувате за тоа.

Научниците велат дека постои „вистински начин“ да се надмине прекинот, што е и најбрз. Истражувачи од Универзитетот во Аризона и Универзитетот Нортвестерн заклучиле дека најдобриот начин да се надмине раскинувањето е да поминете многу време размислувајќи за својата поранешна љубов и врска. Ова е во целосна контраст со она што повеќето се обидуваат да го сторат, но нивното истражување спроведено врз 210 лица кои неодамна раскинаа, вели дека имаат право.

Нивните резултати покажаа дека учесниците во студијата, кои опширно зборуваа и разговараа за нивното раскинување во период од девет недели, објавија помалку чувства на осаменост и опсесивни мисли. Научниците велат дека овој период на размислување е неопходен за да се реорганизира поимот за себе, процес низ кој поминуваат луѓето за да се утврди по раскинувањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi