Сината полна месечина им ги исполнува желбите на сите хороскопски знаци: Еве што треба да направите!

29 октомври, 2020
blue-30313071280-830x0

Полната Сина месечина е на 31 октомври 2020 година се нарекува и Микро-Месечина, затоа што е поодалечна од Земјата од вообичаеното и може да изгледа помала на ноќното небо. Сепак, втората полна месечина во октомври носи различни промени за сите знаци на Зодијакот.


Овен

Користете ја полната месечина како манифестација на вашата сопствена моќ. Како Овен, не можете да кажете „не“ на предизвик, бидејќи неуспехот никогаш не е опција за вас.

Бик

За време на полна месечина, одвојте време за себе. Поседете ја својата моќ. Запознајте го вашиот ум и окупирајте го со позитивни идеи. Побарајте од Месечината да ги осветли вашите мисли и да го смири хаосот во вашата глава.

Близнаци

Искористете ја оваа посебна можност и направете нешто за кое инаку не би имале храброст. Под полна месечина, изјавете дека од сега навистина ќе започнете да живеете, а не само да планирате.

Рак

Од сите знаци на Зодијакот, вие најмногу ја сакате Месечината, и кога е полна, вие сте целосно отворени за секоја магија. Полната Месечина е тука за да ја прошири вашата фантазија, па оставете ја слободно да талка. Вашиот мал ритуал нека биде израсток на оние ограничувања што ве спречиле да ги постигнете целите цел живот. Запомнете, вие сте знак на Месечината.

Лав

Ова е време да ја истражите вашата интуиција. Под светлината на полна месечина, започнете да размислувате за тоа како можете да ја развиете својата уметничка страна или да ја изразите вашата креативност. Дозволете силата на Месечината да ве инспирира да ги оставите настрана старите начини да направите простор за нови искуства.

Девица

Користете ја оваа вечер за само-лекување и позитивни мисли. Полната месечина ќе одекне со вашата волја, затоа посветете се оваа вечер на себе. Воздржете се од проценка на другите и фокусирајте се само на себе.

Вага

Животот не е толку страшен колку што мислите и стравот е тој што ве „воздржува“ во многу ситуации. Склучете пакт со прекрасна сина месечина во која ветувате дека повеќе нема да се спречувате да ги постигнувате своите цели

Шкорпија

Полната месечина секогаш ќе ви припаѓа, затоа што во вашиот ум сè ви припаѓа вам. Не е страшно да се биде толку доминантен, се додека сте свесни за тоа и не загрозувате никого со вашето однесување. Користете ја својата моќна репутација и помогнете им на другите.

Стрелец

Под светлината на полната сина месечина, оставете го космосот да ги реализира вашите планови. Не мора да ја контролирате секоја ситуација. Само известете го универзумот дека имате целосна намера да манифестирате друг ваш голем, смел сон.


Јарец

Оваа вечер е за усовршување на вашиот природен инстинкт. Нека големата сина месечина во октомври ги пренесе вашите добри намери во космичката свест, каде што можете да останете верни на себе и да им помагате на другите со вашата желба. Никогаш не заборавајте кои сте или колку навистина можете да бидете величествени. Вие сте чист потенцијал.

Водолија

31-ви октомври е ноќ кога конечно ќе се опуштите малку. Не мора да бидете толку сериозни во секоја ситуација. Завиткување до Месечината. И вие сакате добра забава; обожавате смеа и забава, па полудете вечерва.

Риба

Зачекорете под сината месечина со целосна доверба во вашите соништа. Замислете да го имате она што го сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum