Список на вашите најдобри и најлоши особини според хороскопскиот знак

19 октомври, 2020
woman-50602001920-830x0

Астролозите откриле кои особини се карактеристични за повисоките и долните типови на сите 12 знаци на Зодијакот.

Овен

Негативни: Има лоша и тешка природа. Тој не се повлекува од борбата дури и кога му е јасно дека не е во право.

Позитивни: Сака да биде во центарот на вниманието и знае како да го стори тоа, сè и да биде во целосно непознато општество. Плени со интелигенција и шарм.

Бик

Негативни: Мрзливи, темни и екстремно тешки. Очекува другите „да му дадат сè на послужавник“, но тој е незадоволен дури и кога сите желби ќе му бидат исполнети.

Позитивни: дарежлив, весел и шири позитивна енергија. Сака одлично друштво, опуштен е и ужива во домашните работи, особено во готвењето.

Близнаци

Негативни: Лицемерен и склон кон озборувања. Тој ги споделува туѓите тајни со другите без помилување и без да размислува дали ќе повреди некого.

Позитивни: Тој е прекрасен и лојален пријател кој секогаш ќе доаѓа на помош. Сака да ги изненадува луѓето што ги сака.

Рак

Негативни: Тие се дрски и егоцентрични, без трошка емпатија. Тие не сакаат да се дружат, тие се болни амбициозни на работа, а во љубовните врски честопати душкаат ако не е сè како што треба.

Позитивни: Заштита кон пријателите, членовите на семејството и „другата половина“. Тие ги штитат луѓето од сопствените грешки и тоа го прават на благ и дибронамерен начин.

Лав

Негативни: Тие се себични, алчни и склони кон потценување и навредување на другите, особено кога ќе се најдат на раководна позиција. Луѓето не ги сакаат, но мораат да ги трпат додека се на функција и едвај чекаат да им „видат грб“.

Позитивни: Тие се забавни, допадливи и омилени како трендсетери во нивната околина. Тие сакаат да излегуваат, да се забавуваат и да флертуваат. Понекогаш знаат дека се несигурни.

Девица

Негативни: Површината е нивното второ име. Тие можат да бидат вознемирени и да ги „затемнат“ луѓето околу нив. Тие лесно се лутат и раскинуваат пријателства без добра причина.

Позитивни: Тие се добро организирани, вредни, способни и систематски. Тие многу добро ги решаваат своите и туѓите проблеми, па луѓето честопати ги прашуваат за совет. Емотивни се, но не ја покажуваат својата романтична страна.

Вага

Негативни: Очекуваат другите да сторат сè за нив, но нема да се двоумат да земат признание за себе. Тие честопати дејствуваат како жртви за да ги искористат предностите на другите луѓе. Тие се склони кон финансиска измама и знаат како да се договорат без да трепнат.

Позитивни: Тие се фер, убави, љубезни и сакаат да бидат опкружени со голем круг на луѓе. Нивната харизма никого не остава рамнодушен. Тие ги инспирираат другите да ги менуваат своите животи на подобро.

Шкорпија

Негативни: Тие се кавгаџиски, каустични, често понижуваат и ги омаловажуваат другите. Ако не ги поддржувате нивните зборови и постапки во секое време, тие ќе ве сметаат за смртен непријател. Позитивни: Тие се страствени и подобри од секој што знае да флертува, па љубовната врска со нив е вистинска филмска приказна. Тие се омилени во општеството поради нивната специфична смисла за хумор.

Стрелец


Негативни: непостојан дух, кој постојано бара забава и авантура, без желба некогаш да се смири. Никој не може да се потпре на нив. Тие знаат многу, но сакаат да направат малку од наученото во дело.

Позитивни: Тие се љубезни, драги и секогаш подготвени за некоја акција. Тие лесно ги извлекуваат пријателите од епизодите на мрачниот живот, тие се слободоумни и полни со разбирање за туѓите проблеми.

Јарец

Негативни: Тие не го знаат поимот флексибилност, тие се крути и го гледаат животот исклучиво од нивниот агол. Тие не сакаат да го слушаат туѓото мислење, сметаат дека сите околу нив се премногу разгалени и несериозни.

Позитивни: Тие резонираат добро, особено во кризни ситуации. Тие се одлични мотиватори, луѓето сакаат да ги следат, но нема многу кои ќе ги исполнат стандардите што повисокиот вид Јарец знае да ги постави.

Водолија

Негативни: Никогаш не знаат што сакаат, честопати ги мамат другите и им даваат лажна надеж. Тие се склони кон пороци и не се грижат за семејството.

Позитивни: Тие се емпатични, вредни и имаат моќ да им „дадат ветер одзади“ на луѓето кои психички се сопнуваат да станат и да продолжат понатаму. Тие учат од своите грешки и знаат да бидат прилично скромни.

Риба

Негативни: Тие се повлечени, не им веруваат на луѓето и претпочитаат осаменост отколку да излегуваат надвор. Тие знаат да бидат бесконечно мрзливи. Тие честопати ги критикуваат и осудуваат другите.

Позитивни: Тие се интуитивни, сакаат луѓе и се обидуваат да ги натераат сите што ќе ги сретнат да заминат со подобро расположение отколку што дошле. Украсени се со неисцрпен оптимизам. Вредни се и подготвени да молчат и страдаат заради повисоки интереси и општо добро.

Eskişehir escort