Срце, палец или алкохол? Емотиконите кажуваат многу за вас! Кој емотикон го користите најчесто?

3 декември, 2020
1607011852056-smiley-22384681920-830x0

Емотиконите откриваат многу за нашата личност

Сите знаеме дека една слика зборува повеќе од 1.000 зборови, но бидејќи има емотикони, многу е полесно да покажеме што мислиме и чувствуваме избирајќи само една од нив. Кога немаме време да одговориме „на долго и широко“ на лицето кое ни пишува, емотиконот што го испраќаме може да открие како се чувствуваме во тој момент.

„Емотиконите се знаковен јазик што луѓето го користат за да ги опишат своите емотивни состојби“, вели Корин Свит, експерт за емотикони.

Открива кои емотикони луѓето ги користат најчесто и што всушност кажува за нив.

Вие сте топол, нежен, полн со разбирање за другите и не се плашите да го покажете она што го чувствувате. – Срцето е израз на топлина, па ако обично испраќате емотикони во форма на срце или со срца на очите, тоа е знак дека сте подготвени да покажете љубов и наклонетост – вели Корин.

Вие сте забавни и духовити, полни со добра енергија и секогаш подготвени за шега. Но, овој емотикон може да се толкува и како несоодветен ако го испратите на лице кое се жали на нешто – предупредува експертот за емотикони.

Повеќето луѓе ги креваат палците во одреден момент во разговорот како знак на одобрување и поддршка, но ако често го користите овој емотикон во преписка, тоа значи дека не сте вешти во комуникацијата и избегнувате да го кажувате она што всушност го мислите и чувствувате. – Луѓето често го користат овој емотикон наместо да пишуваат „Се согласувам“, „браво“, „се договоривме“, „одлична идеја“ … Сепак, не заборавајте барем од време на време да напишете реченица за да го искажете своето мислење, не нон стоп да го користиме овој емотикон – вели Свит.

Парадоксално, лицата на три мајмуни кои симболизираат желба да не се открие она што го слушнале и / или виделе, може да значи желба за озборување! – Луѓето кои често го користат овој емотикон испраќаат порака дека има нешто за што сакаат да зборуваат затоа што се премногу срамежливи или затоа што ветиле дека ќе чуваат нечија тајна – предупредува Корин.

Не е важно дали често користите шише шампањ, кригла пиво, чаша вино или чаша мартини… За каков „алкохолен емотикон“ ќе се решите, тоа обично значи дека сте подготвени да споделите убави и тешки моменти во животот со некого. – Овој емотикон најчесто го користат луѓе кои сакаат да покажат дека секогаш се тука за пријателите, „во добро и во лошо“ – открива експертот за емотикони

Млад маж или жена што ја става дланката над лицето може да биде најчесто користениот емотикон во 2020 година. – Тоа значи дека ви е доста од сè, дека сте полни со сè и дека не можете да верувате дека повторно се случува некоја лоша ситуација – вели Свитов

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi