Уличен уметник кој знае како да ги вклопи своите дела со околината

17 октомври, 2020
B0dwre8Cbqq-png__880

Некои луѓе можеби мислат дека уличната уметност е вандализам, но малкумина тврдат дека понекогаш може да ја разубави околината во која се наоѓа.


Ова е особено точно во случаи кога уметникот знае како креативно да ги вклопи своите дела во истата околина.

Еден таков уличен уметник е секако Џејми Пол Сканлон, попознат како ЈПС.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum