ВНИМАТЕЛНО НА 30 ДЕКЕМВРИ! Додека Полната Месечина е во Рак, во никој случај не го правете ова!

29 декември, 2020
decak-mesec-830x0_1000x0

Ви предлагаме 3 работи што треба и 3 работи што не треба да ги правите во овој период

Полната месечина ќе биде во знакот на рак – емоциите ќе бидат засилени. Ќе се грижите повеќе за себе, ќе се поврзете со блиски луѓе и срцето ќе започне да плаче за љубов.

Предлагаме 3 работи што треба и 3 работи што не треба да ги правите за време на полна месечина:

1. ДА – Истражете ја вашата мистична страна

Полна месечина во интуитивен Рак значи одлично време да се нурнете во вашата духовна пракса и да побарате космички совет за новата година. Медитирајте, користете ја енергијата на кристалите и поврзете се со мистичната енергија. Слушајте потсвесно што шепоти во вас, развијте интуиција и верувајте во патот на напредокот.

2. НЕ – Отфрлете ги емоциите

Полна месечина предизвикува многу емоции, но не ги игнорирајте, не ги потиснувајте и не ги отфрлајте. Секоја од нив е говор на вашата душа и прифатете ја, анализирајте што сака да ви каже. Тешките емоции ни помагаат да растеме и да најдеме подобри верзии за нас самите.

3. ДА – Дали ритуалот на новогодишната месечина

Полната месечина во декември е идеална за создавање нови намери и желби. Медитирајте со светлина на свеќа и кажете ги вашите желби во форма на афирмација – верувајте дека многу од нив навистина ќе се остварат.

4. НЕ – Бегајте од критики

Полната месечина во Рак на 30 декември прави да се чувствувате емоционално ранливо, но не бегајте од критиките. Ако добиете некој совет или критика од другите, прифатете го и разгледајте го. Ова не значи дека треба да дозволите другите да ве спуштаат, но дека сте подготвени да го прифатите туѓото мислење.

5. ДА – Домот е таму каде што е срцето

Ракот владее со цврстата куќа во астрологијата. Тоа е куќата на семејството и домот, така што за време на полната месечина, најмногу ќе се фокусирате на овие две полиња. Бидете таму каде што срцето се чувствува најсакано и исполнето.

6. НЕ – Затворете го срцето за можностите

И полната месечина и сонцето ќе воспостават силни врски со Уран – планетата на големите будења. Оваа месечинска енергија може да донесе непредвидливи патеки што треба да ги истражите. Држете се до вашите нови идеи, препуштете се на бран инспирација и започнете нови животни авантури.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi