Воочете го злото во женското тело: Тие се најмонструозните жени на СИТЕ ВРЕМИЊА! (ФОТО)

23 октомври, 2020
жени

Овие жени станаа толку монструозни што ќе ви биде тешко да верувате дека една жена е способна да размислува, а камоли да направи такво нешто!

  1. Кралицата Марија I Тудор (1516 – 1558)

Мери Тудор била единственото дете на кралот Хенри VIII и неговата прва сопруга Катерина Арагонска, а кога станала кралица на 1 октомври 1553 година, таа се стремела да го одржи католицизмот во Англија. Позната и како Крвава Мери, таа е одговорна за егзекуција на околу триста протестантски неистомисленици!

  1. Мајра Хиндли (1942 – 2002)

Мајра Хиндли и нејзиниот љубовник Јан Брејди се познати по киднапирање, сексуално злоставување, мачење и на крајот убиство на три деца на возраст под 12 години и двајца тинејџери во средината на 1960-тите. Тие беа осудени на три доживотни затворски казни, а за Мајра беа напишани многу книги и филмови, а таа беше прогласена за најсурова жена во Велика Британија.

Мајра Хиндли и нејзиниот партнер во криминалот Иан Брејди

  1. Беверли Елит (1968 -)

Беверли Елит, медицинска сестра во Грантам, убила четири деца под нејзин надзор во 59 дена во 1991 година, користејќи различни средства. Таа исто така се обиде да убие уште шест други деца, а сериозно повреди уште три. Таа беше наречена ангел на смртта и осудена на доживотен затвор.

  1. Бел Ганес (1859 – 1908)

Норвежанката Бел Ганес, со својата висина од еден метар и осумдесет и три сантиметри и над 90 килограми, беше исклучително силна жена која од алчност уби повеќето од своите додворувачи и момчиња, па дури и нејзините деца. Се верува дека убила помеѓу 20 и 40 лица во одреден временски период.

  1. Мери и Памук (1832 – 1873)

Англичанката Мери Ен Котон уби 21 лице со арсен, вклучувајќи ги нејзините деца, сопрузи, мајка, пријател и љубовник. Казната за злосторствата што ги сторила беше бесење.

  1. Илзе Кох (1906 – 1967) Илзе Кох, сопругата на Карл Ото Кох, командант на концентрациониот логор Бухенвалд, остана запаметена по тоа што со карактеристични тетоважи зеде сувенири од кожата на убиените затвореници. По завршувањето на Втората светска војна, таа е осудена на доживотен затвор. Таа се обеси во германскиот женски затвор во Аичач на 1 септември 1967 година.
  1. Ирма Грезе (1923 – 1945)

Ирма Грезе беше една од жените вработени во нацистичките логори Равенсбрух и Аушвиц, а за нејзината суровост подоцна детално разговараа преживеаните. По завршувањето на војната, таа е осудена за злосторство против човештвото. Погубена е во 1945 година.

  1. Кетрин Најт (1955 -)

Кетрин Најт е првата Австралијка која е осудена на доживотен затвор за нејзините грозоморни злосторства, без можност за помилување. Имено, таа брутално го уби својот партнер Џон Прајс, а потоа му ги зготви деловите од телото и им ги сервираше на децата на вечера!

  1. Розмари Запад (1953 година -)

Розмари Вест го шокираше светот со фактот дека таа и нејзиниот сопруг Фред извршиле 10 убиства, вклучувајќи го и убиството на нивната ќерка Хедер. Фред изврши самоубиство пред да започне судењето и Розмари издржува доживотна казна затвор.

  1. Ерзебет Батори (1560 – 1614)

Унгарската грофица Ерзебет Батори е една од најпознатите сериски убијци во историјата на човештвото. Се проценува дека заедно со уште неколку соучесници, таа мачела, а потоа убила меѓу 300 и 2.000 девојчиња. Нејзините злосторства биле откриени во 1610 година, по што била заѕидана во нејзиниот замок каде што била пронајдена мртва четири години подоцна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum