Возачот на Мерцедес го малтретираше трактористот на патот, но веднаш потоа, тој многу зажали! (ВИДЕО)

17 декември, 2020
mercedes


На социјалните мрежи кружи видео од Полска, на кое се гледа како еден тракторист снима не многу паметен возач на патот.

Возачот на мерцедесот намерно закочи пред тракторот за да му покаже дека го забавува сообраќајот. И трактористот, кој го снимаше инцидентот, веднаш му даде до знаење да не си игра со него. Кога возачот на Мерцедесот повторно закочил, возачот на тракторот удрил во него и значително го оштетил.


Полицијата го утврди возачот на Мерцедес виновен врз основа на видеото, пренесува klipland.com. Тој е казнет со 112 евра и шест казнени поени за предизвикување несреќа, а доби дополнителна казна од 45 евра и шест казнени поени за загрозување на другите учесници во сообраќајот.

Сепак, не остана неказнет ниту возачот на тракторот – полицијата го казни со 45 евра и пет казнени поени затоа што тој користел телефон додека возел.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris