Астролошки суеверија кои вреди да ги слушате

14 јули, 2020
хороскоп 1

Суеверијата претставуваат одбрана од стравот од непознатото. Верувањата се различни, но астрологијата ни помага да откриеме зошто суеверието е всушност врска повеѓу верата и сигурноста.

Кои суеверија можат да донесат несреќа на одредени хороскопски знаци и што не треба да правите, прочитајте тука.

Овен

Овенот е знак кој сака авантури. Тој не е знак кој сака да седи дома, но има еден ден кога Овенот треба да остане дома и да се опушти- тоа е петок тринаесетти. Општо е познато дека овој ден е несреќен, особено за авантуристичките Овни.

Бик

За сите Бикови добар знак се смета ако најдат пари. Сепак, доколку најдете пари подобро е да не ги допирате, бидејќи парите кои лежат на тротоар или улица ќе и го одземат богатството на личноста која ги зема, а Бикот не сака да му се случи тоа.

Близнаци

Не одете и не поминувајте под било какви скали. Поминувањето под скали се смета за лош знак за нив.

Рак

Постои старо уверување дека не можете да ги избегнете пукнатините на асфалтот, што наводно може да ви направи проблеми меѓу роднините. Раковите се многу поврзани со роднините, па затоа не треба да одат по пукнатини.

Лав

Скршено огледало е лош предзнак за овој знак. Велат дека скршено огледало носи седум години несреќа.

Девица

Обувки на маса. Легендата вели дека кога рударите умирале, нивното семејство ставало чизми од нивните најмили на маса. За Девицата лош знак е ако види обувки на маса.

Вага

Црните мачки кои преминуваат на пат не се добар знак за Вагите бидејќи се смета дека се способни да го затворат патот на вистинската љубов.

Шкорпија

За Шкорпиите несреќа е ако си играат со ножици.

Стрелец

Стрелците имаат смисла за хумор и честопати се шегуваат на своја сметка. Сепак Стрелецот не сака сол. Ако истурите сол, само фрлете ја преку левото рамо и смејте се- тоа ќе го истера лошиот предзнак.

Јарец

Не ставајте празно шише на маса- велат дека нема да имате пари.

Водолија

Водолијата не треба да отвора чадор во затворена просторија.

Риби

Многумина избегнуваат да седнат на аголот на масата бидејќи веруваат дека нема никогаш да се омажат. Рибите се по природа осетливи и срамежливи, па можеби треба да се водат по ова суеверие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi