ДВИЖЕЊЕТО НА МЕРКУР ПОЧНУВА ВЕЧЕРВА: Еве кој датум е клучен за решавање на проблемите!

3 ноември, 2020
меркур

Вечерва Меркур се движи директно – еве што треба да направите за да имате среќа и успех!

Кажете му збогум на ретроградниот Меркур! Време е да се ослободиме од товарот.

Сега имаме посилна свест, гледаме многу работи појасно и вртиме нов лист… Полека, трпеливо, верувајте во процесот и ќе видите дека напредокот наскоро ќе се реализира. Меркур почнува со движиње навечер. Ќе сврти на 25 ′ Вага и тоа е вистинскиот момент да направите нешто, да одлучите или да започнете нешто ново.

Добиваме поголема јасност за работите и потребата да кажеме се за што сме размислувале во изминатите недели. Информациите што ги чекаме сега доаѓаат до нас. Имаме поголема желба и мотивација да одиме напред.

Од друга страна, Меркур ги прима предизвикувачките влијанија на Сатурн. Можеби сè уште сме инхибирани, постои одреден страв, внатрешна блокада што не спречува да се изразиме. Остана нешто во минатото, и е присутно во сегашноста, што ние не го решивме целосно.

Песимизмот може да ги обои нашите мисли. Посветете повеќе внимание на комуникацијата во односите со вашите блиски.
Премногу се трудиме под притисок за да постигнеме нешто. Опуштете се и имајте доверба. Не брзајте, многу работи ќе се решат по 10-ти ноември.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi