Кавгите се неизбежни со овие 3 хороскопски знаци за време на Божиќните празници!

20 декември, 2020
images


Божиќни празници со најблиските во пријатна семејна средина? Па, дефинитивно е на план на сите, особено оваа година. Сепак, бидете внимателни со овие три хороскопски знаци – стресот во нивното општество е скоро неизбежен!

За многу семејства, Божиќ е буре барут што експлодира во одреден момент. Таа постои, таа личност која секогаш се жали на нешто, создава драма или едноставно го стреласвоето лошо расположение кон другите. Ова може да се должи на хороскопскиот знак, бидејќи овие три обично се расправаат за Божиќ, а нервите може да бидат уште потенки по една година како оваа.

Овнот сака да се забавува на сметка на другите. Со глупава изјава или шега под појасот, овнот се обидува да ги привлече другите од „мирната состојба“ и да ги испровоцира. За жал, тој скоро секогаш успева – без да размислува за последиците. Разбирањето не е нужно предност на овој хороскопски знак.

Решение: Избегнувајте овен колку што можете за Божиќ, подгответе ги нервите и проверете дали пие што е можно помалку алкохол.

Водолија – Овој хороскопски знак е мислител на бистар ум. Ако неговите верувања или ставови се доведени во прашање, тогаш тој грми. Резултатот е страствен говор за политиката, општеството, религијата и слично – поткрепено со факти и бројки. Теми поради кои никој навистина не се чувствува добро на Божиќ (а особено во оваа тешка година) – всушност, тие се чувствуваат нервозни.

Решение: Избегнувајте ги горенаведените теми. И, ако навистина се појават, длабоко вдишете и завршете го разговорот мирно, но цврсто.

Девица – Веднаш мора да кажеме дека овој хороскопски знак навистина не создава проблеми – напротив. Тој сака совршен и најхармоничен Божиќ досега. Но, токму тоа е проблемот. Девицата е перфекционист. Тој има многу јасна идеја за тоа како да украси елка, да постави маса и да завитка подароци. Никој, всушност никој нема да ги исполни овие барања. Резултатот е дека девицата е разочарана и незадоволна, постојано лелека и негодува и на крајот е целосно исцрпена затоа што се сторила сама.

Решение: Обидете се да ги цените напорите на девицата и не чувствувајте се покровителско кога таа ќе ви каже нешто.ж

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris