Откриена е причината зошто лажиците на McFlurry се со таков чуден облик

17 јули, 2020
Мек

Дали некогаш сте се запрашале зошто лажиците за McFlurry, популарниот десерт на McDonalds изгледаат како сламки?

Една вработена во овие ресторани конечно ја открила причината, а таа не е за да пиете од лажицата. Ако сте пробале да ја користите како сламка, резултатот веројатно ве разочарал, бидејќи не и е таква намената.

Причината има многу попрактична природа, лажицата има таков облик за да може да се спои со машината и така да се промеша десертот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi