Подготовки за Божиќ: Близнаците го губат разумот, на Раковите им е најважно семејството, а Рибите трошат многу…

5 декември, 2020
90084639-m


Стрелците имаат тенденција да прават најраскошни божиќни забави, а Водолијата е малку чудна и непредвидлива за празниците…


Овен
Луѓето родени во знакот Овен се меѓу првите кои составуваат список за празничен шопинг. За нив е периодот од годината кога „тие имаат право да бидат екстравагантни“.

Бик
Тоа е во преден план на биковите за да бидете сигурни дека нема да има недостаток на фина храна за празниците. Тие имаат тенденција да „крадат“ слатки што семејството ги чува за Божиќ, но немаат проблем искрено да го признаат тоа.


Близнаци
Близнаците губат разум кога одат на шопинг за празниците , па списокот што можеби го имале со себе е некорисен. Тие купуваат што им треба и што не им треба – и тоа брзо. Подоцна, тие се фаќаат едни со други за главата, прашувајќи се „Што ми се случи?“.

Рак
За луѓето родени во овој знак, семејството е на прво место и тие ќе сторат сè само за да ги задоволат што е можно повеќе. Тие ќе се погрижат секој да добие што сака, сè да биде убаво украсено, да има секакви слатки на трпезата и сите да бидат заедно за Божиќ.


Лав
Бидејќи сакаат да ги импресионираат луѓето околу нив, Лавовите знаат да станат одлични готвачи за празниците и да прават разни деликатеси само за да слушаат химни за тоа како, меѓу другото, тие се фантастични готвачи.

Девица
За Девиците, декорацијата е многу важна ставка, така што сè во нивниот дом мора да биде совршено – од украсување на внатрешноста на куќата и дворот до завиткување подароци – и тие навистина се добри во тоа, тие знаат како да ги импресионираат луѓето околу нив.


Вага
Вагите добро ќе размислат што да купат за некого како подарок затоа што сакаат подарокот некого навистина да го расположи. Тие сакаат да дадат подеднакво вредни подароци за да нема љубомора од типот „На него/неа му даде поскап подарок“. Ова понекогаш им задава главоболка.

Скорпија
Луѓето родени во овој знак уживаат во празничен шопинг, но тогаш не го губат разумот како Близнаците и не се фрлаат во толпата продавници. За нив тоа е мирна активност со јасно поставена цел – да купуваат ефтино, добро и корисно.


Стрелец
Стрелците имаат тенденција да прават најраскошни божиќни забави, и затоа константно пазаруваат за тоа бидејќи „ништо не треба да недостасува“. Потоа им даваат на своите најблиски сè и што било – од шарени вести со Дедо Мраз како главен мотив до смешни носии со Божиќна тема.

Јарец
Луѓето родени во знакот на Јарец ќе сторат сè за да набават подароци за своите најблиски што ги замислиле. Но, тие не губат време да шетаат низ продавниците, туку да набават сè преку Интернет додека седат во топла фотелја и пијат чај.


Водолија
Водолијата е малку чудна и непредвидлива за празниците. Тие совршено ја комбинираат традицијата со некои модерни, неочекувани елементи. На пример, тие се во можност да отпеат некоја стара божиќна песна на рап начин. Тие само сакаат да бидат различни.

Риба
Рибите се во можност да ги потрошат сите пари за празниците, а најмногу на совршени подароци што ќе ги воодушеват луѓето што ги сакаат. Овие се многу љубезни и дарежливи луѓе за кои среќата на нивните најблиски е поважна од парите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi